فلزیاب آلفا دتکتورز / باستان شناسی و دفینه یابی / کشف بزرگترین امپراطوری قرن 12 میلادی
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

کشف بزرگترین امپراطوری قرن 12 میلادی

کشف بزرگترین امپراطوری قرن 12 میلادی

بزرگترین امپراطوری

بزرگترین امپراطوری

بزرگترین امپراطوری

باستان‌شناسان با استفاده از فناوری‌های جدید دریافتند شهرهای مدفون شده در منطقه تاریخی در کشور کامبوج، در واقع بزرگترین امپراطوری قرن 12 میلادی بوده است.

شهرهای مدفون شده در زیر خاک در کشور کامبوج که پیش از این یافته‌های غیرمستند محسوب می‌شد، حالا با استفاده از فناوری‌ لیزری از سوی باستان‌شناسان منجر به کشفی بزرگ درباره تاریخ جنوب شرق آسیا شده است.

دکتر «دامیان اوانز»، باستان‌شناس استرالیایی که یافته‌های جدیدش به زودی در ژورنال علم باستان‌شناسی منتشر می‌شود اعلام کرد: با استفاده از فناوری اسکن هوایی لیزری موفق به کشف چندین شهر با قدمت بین 900 تا 1400 سال زیر جنگل‌های انبوه در کشور کامبوج شده‌ایم که وسعت برخی از این شهرهای مدفون زیر خاک با وسعت «پنوم پن» پاینخت کنونی کامبوج برابری می‌کند.

به گزارش گاردین، برخی متخصصان معتقدند تحلیل جدید اطلاعات بدست آمده در سال 2015 که گسترده‌ترین بررسی هوایی باستان‌شناسایی با پوشش بیش از 1900 کیلومتر مربع بود حاکی از آن است که این شهرهای مدفون شده که جمعیت زیادی در آنها زندگی می‌کرده، در واقع در زمان اوج خود بزرگترین امپراطوری قرن 12 میلادی را تشکیل می‌داده است.

این شهرهای مدفون در نزدیکی شهر تاریخی «انگکور» در کشور کامبوج قرار دارد. شهر «انکگور» به عنوان پایتخت امپراطوری خمر بین قرن 9 تا 15 پس از میلاد رونق داشت که در سال ۱۴۳۱ میلادی توسط سربازان تایلندی ویران و بقایای شهر به حال خود رها شد و به تدریج گیاهان و درختان در اطراف شهر روییدند و آن را در خود پنهان ساختند تا این که ۱۵۰ سال پیش دوباره و به طور اتفاقی توسط یک مأمور فرانسوی کشف شد.

در این بررسی همچنین یافته‌های دیگری چون سیستم آبرسانی پیشرفته نیز کشف شده است که صدها سال پیش از آن چیزی که تاریخ‌دانان تصور می‌کردند در این منطقه وجود داشته است. این یافته‌های جدید می‌تواند فرضیه‌های پیرامون چگونگی شکل‌گیری امپراطوری خمر، قدرت یافتن و افول آن در قرتن 15 میلادی و همچنین نقش تغییراب آب و هوایی و مدیریت آب را در این فرآیند به چالش بکشد.

«دامیان اوانز» سرپرست تیم باستان شناسی در این پروژه عنوان کرد متخصصان دنیای باستان شناسی معتقدند این مهمترین یافته باستان شناسی در سال‌های اخیر است.

«مایکل کو»، استاد بازنشسته باستان شناسی دانشگاه «ییل» که یکی از مطرح‌ترین باستان‌شناسان جهان و متخصص تمدن منطقه «انگکور» و امپراطوری خمر است در این باره گفت: “فکر می‌کنم این اکتشاف هوایی-لیزری، بزرگترین پیشرفت در دانش 50 و یا حتی 100 سال اخیر ما درباره تمدن «انگکور» است.

توجه: ممکن است مطلب پیدا کردن گنج برای شما مفید باشد.

شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

طلایاب گنج یاب فلز یاب