فلزیاب آلفا دتکتورز / مطالب فلزیابی / شرکت های بزرگ و مطرح فلزیاب در جهان
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

شرکت های بزرگ و مطرح فلزیاب در جهان

شرکت های بزرگ و مطرح فلزیاب در جهان

 

شرکت های بزرگ و مطرح فلزیاب در جهان

 

کسی که برای اولین بار دست به ساخت فلزیاب زد کسی نبود جز الکساندر گراهامبل.او در دهه 80 میلادی شروع به ساخت اولین نمونه ها از فلزیاب کرد که متاسفانه با شکست مواجه شد.
دلیل گراهامبل از ساخت فلزیاب برای پیدا کردن گنج نبود بلکه هدف وی بیشتر برای مصارف پزشکی بود.
در سال 1881 وقتی رئیس جمهور ایالات متحده امریکا(جیمز گارفیلد) توسط گانگستری به ضرب گلوله زخمی شد از گراهامبل خواسته شد که محل دقیق گلوله را بیابد که البته با فلزیاب ساخت خودش موفق نشد ان را پیدا کند.
گراهامبل بعد ها بعد از مرگ رئیس جمهور متوجه شد که دستگاه فلزیاب وی درست کار می کرده و فقط بخاطر اینکه تخت رئیس جمهور از جنس آهن بود ،باعث اختلال در کار فلزیاب شده بود.
بعد از چند سال شخصی بنام “هیر” از آمریکا اختراع فلزیاب را جهانی کرد و باعث گسترده شدن فلزیاب , طلایاب در کشورهای مختلف شد.

 

فلزیاب فیشر fisher

 

اولین شرکتی که در زمینه فلزیابهای پیشرفته امروزی شروع به فعالیت کرد،شرکت فیشر (Fisher) آمریکا بود که در سال 1920 میلادی شروع به کار کرد توانست به یکی از شرکت های بزرگ و مطرح فلزیاب در جهان تبدیل شود.
فیشر اولین شخصی بود که فلزیاب را بصورت عملی به تولید رسانید .این شرکت دارای فلزیاب های مشهور و قدرتمندی همچون ,Fisher M97
Fisher 1280X,Fisher M4 و…. است که کارایی و قدت خود را به همگان نشان داده اند.وبسایت این شرکت به ادرس زیر است که می توانید با مراجعه به آن با دستگاه های این شرکت آمریکایی بیشتر آشنا شوید

لینک سایت شرکت فیشر ( fisher) آمریکا http://www.fisherlab.com

 

فلزیاب وایتس

 

با وجود خدمات ارزشمند فیشر ولی باز هم فلزیاب ها برای پیدا کردن گنج نبودند و بیشتر مصارف نظامی از جمله پیدا کردن مین داشتند.در سال 1950 شرکت وایتس اولین فلزیابی را که هم برای مصارف نظامی و هم مصارف گنج یابی بود را ابداع کرد و می توان گفت اولین تولید کننده دستگاه فلزیاب برای گنج یابی،شرکت وایتس الکترونیک بود.
از جمله تولیدات معروف و کارامد شرکت فلزیاب وایتس می توان به WHITES DFX , WHITES SPECTRA, White’s Coinmaster, MX5 Whites Metal Detector اشاره کرد
وبسایت این شرکت به ادرس زیر است که می توانید با مراجعه به آن با دستگاه های این شرکت انگلیسی بیشتر آشنا شوید
لینک سایت شرکت وایتس ( whites) انگلستان https://www.whiteselectronics.com/

 

فلزیاب گرت

 

بعد از شرکت وایتس و فیشر،شرکت های زیادی شروع به فعالیت کردند .از جمله شرکت مطرح گرت آمریکا که می توان گفت از پیشکسوتان عرصه فلزیابی است و محصولات بی نظیری از جمله GARRETT AT PRO , Garrett ATX ,GARRETT ACE400 و ده ها دستگاه دیگر.این شرکت در ساخت دستگاه های فلزیاب جیبی و بازرسی بدنی و هم چنین گیت های بازرسی نیز همواره پیشرو بوده است.

وبسایت این شرکت به ادرس زیر است که می توانید با مراجعه به آن با دستگاه های این شرکت آمریکایی بیشتر آشنا شوید
لینک سایت شرکت گرت(GARRETT) آمریکا https://www.garrett.com/

 

شرکت های دیگری که در 20 سال اخیر وارد رشته فلزیابی شده اند و حرفی برای زدن داشتند عبارتند از:

 

فلزیاب okm

شرکت OKM آلمان با محصولاتی نظیر EXP 6000, FUTURE 2018 , BIONIC X4 و ….که طرفداران خاص خود را دارد
لینک سایت شرکت OKM آلمان https://www.okmmetaldetectors.com/

 

فلزیاب دیپ مکس

 

شرکت DEEP MAX آلمان با معروف ترین فلزیاب خود یعنی لورنز زد1 (LORENZ Z1)به اوج رسید و با محصولاتی از قبیل Lorenz LPX2 و … به کار خود ادامه داد
لینک سایت شرکت DEEP MAX آلمان  http://www.metaldetectors.de/

 

فلزیاب مینلب

 

شرکت مینلب استرالیا:
مطمعنا gpz 7000 به گوش هر کاوشگری رسیده است.فلزیابی که شرکت مینلب را به شهرت فراوانی رساند.این دستگاه به همرا دستگاه های فلزیاب سری GPX از جمله معروف ترین دستگاه های این شرکت استرالیایی هستند.
لینک سایت شرکت مینلب استرالیا
https://www.minelab.com

 

فلزیاب نوکتا

 

شرکت نوکتا ترکیه:
شرکت ترکیه ای نوکتا از دیرباز در ساخت فلزیاب دست داشته است و محصولات با کیفیتی تولید کرده است که می توان به golden king,impact,nokta pointer و جدیدترین انها یعنی فلزیاب Invenio اشاره کرد.

 

فلزیاب ماکرو

شرکت ماکرو ترکیه:
شرکت ماکرو یکی دیگر از شرکت های فلزیاب ترکیه ای است که در عرصه فلزیابی حرفی برای گفتن دارد و دستگاه های با کیفیتی را روانه بازار کرده است از جملهmakro pointer,makro cf77 و…. deephunter,jeohunter,

آپدیت: شرکت ماکرو و نوکتای ترکیه با هم ادغام شده و مشترکا به تولید محصول می پردازند.

لینک سایت :  http://noktadetectors.com/

 

 

و بسیاری از شرکت های دیگر که نام بردن از همه در این بحث نمی گنجد

از نظر کارایی و کیفیت تا عمق 1 تا 2 متر بین این شرکت ها نام فیشر و گرت و وایتس همچنان می درخشد اما برای عمق های بیشتر حتی اگر از خود شرکت وایتس بصورت ایمیلی مشاوره بگیرید هیچ کدام از محصولات خود را معرفی نمی کند و به صراحت می گوید که دستگاه مورد نظر خود را از اسیا پیدا کنید .

 

اغلب دستگاه های با عمق 3 متر ساخت کشور های زیر است:

 •       1-ترکیه
 •       2-آلمان
 •       3-بلغارستان
 •       4-یونان
 •       5-ایران(غیررسمی)

شاید برای شما سوال پیش بیاید که محصولات کدام کشور را خریداری کنیم که کارایی و کیفیت داشته باشد؟

در جواب این سوال باید بگوییم که به هیچ عنوان نمی توان از روی مارک دستگاه یا شرکت و کشور سازنده به کارایی آن پی برد .برای مثال شرکت معروف آلمانی که تبلیغات بسیار گسترده ای دارد ،تمامی محصولاتش با اغراق در عمق زنی معرفی شده اند در حالیکه در عمل به هیچ عنوان اینگونه نیستند و کارایی لازم را ندارند و چه بسا که بسیاری از خریداران دستگاه های ارزان قیمت و دست ساز موفق شده اند ولی خریداران دستگاه های بالای 30000 دلار به جایی نرسیده اند!!!

پس در خرید فلزیاب مارک و سازنده فلزیاب ملاک محسوب نمی شود بلکه باید انتظارات و خواسته های خود را در عمل از دستگاه مورد نظر ببینید و توانایی های ان را محک بزنید.

مثلا فلزیاب معروف GPZ7000 مینلب استرالیا به قیمت 7000 دلار در ایران بفروش می رسد در حالیکه دستگاه های خیلی بهتر و دقیق تری در این رنج قیمت می توان از شرکت های ترکیه ای خریداری کرد!!!

در مرحله خرید فلزیاب به نکات زیر حتا دقت کنید: (اهمیت پارامترها بصورت درصد بیان شده است)

 •       1-قابلیت حذف ذرات و نفوذ در چند لایه مختلف ……………………..30%
 •       2-عمق زنی حداقل 3 متر……………………………………………….30%
 •       3-تفکیک Just Gold (محصولات تولید سال 2017 و 2018) …………30%
 •       4-قابلیت اسکن…………………………………………………………… 5%
 •       5-موارد دیگر ………………………………………………………………. 5%
در آخر از لحاظ سیستم کاری دستگاه ها که در ایران بهترین و پرطرفدارترین سیستم،سیستم های pi و pi تغییریافته هستند و همچنین در عمق های کمتر از 2 متر نیز سیستم کاری vlf طرفداران زیادی دارد.

این متن حاصل تحقیق و نگارش شرکت آلفا الکترونیک است و کپی بدون ذکر منبع ممنوع است

شرکت های بزرگ و مطرح فلزیاب در جهان

امتیاز

به هیچ عنوان نمی توان از روی مارک دستگاه یا شرکت و کشور سازنده به کارایی آن پی برد .برای مثال شرکت معروف آلمانی که تبلیغات بسیار گسترده ای دارد ،تمامی محصولاتش با اغراق در عمق زنی معرفی شده اند در حالیکه در عمل به هیچ عنوان اینگونه نیستند و کارایی لازم را ندارند و چه بسا که بسیاری از خریداران دستگاه های ارزان قیمت و دست ساز موفق شده اند ولی خریداران دستگاه های بالای 30000 دلار به جایی نرسیده اند!!!

پرسش و پاسخ در مورد دستگاه فلزیاب
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 21 میانگین: 3.8]

7 دیدگاه

 1. سلام و درود فراوان
  اگه بخواین ی دستگاه بی نقص و ۱۰۰ درصد دقیق بدون خطا معرفی کنید چی معرفی میکنید ؟؟ البته عمق بالایی داشته باشه حداقل متر و اینکه کیفیت بالا و چند کاره باشه یعنی فقط نقطه زن نباشه
  هم نقطه زن باشه هم ردیاب باشه هم اسکن کنه در واقع جنس رو نشون بده اون زیر

 2. سلام مهندس
  در صورت امکان ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید
  1 بهترین دستگاه شرکت شما که بتونه سه الی چهار متری را با تفکیک (گلدجاست و ….. )بزند کدام است و قیمتش چند؟برای جایی میخوام که قبلا نسخه اش را داشتیم متاسفانه نسخه گم شده و نمیتوانیم بدون دستگاه ریسک کنیم لطفا راهنمایی فرماید
  2- نظرتان راجع به دستگاه آمریکایی چیست و آیا مشابه این دستگاه شرکت شما با قیمت مناسبتر و کیفیت بهتر دارد لطفا به همراه قیمت معرفی نمایید
  3- آیا امکان وارد کردن دستگاه گنج یاب از مبادی رسمی کشور بصورت چمدانی وجود دارد یا خیر و جرم محسوب شده و ضبط میگردد
  ممنون میشم جواب دهید

  • درود
   1-الفا ۷۰۰۰ به قیمت ۳۵میلیون
   2-دستگاههای امریکایی در حد ۱.۵الی ۲متر هست و دقت کنید هیچ کدام لوپ یک متری نداره
   و اونایی هم‌که به اسم های مختلف و عمق بیشتر از ۲متر ادعا میشه همه دست سازه و ربطی به امریکا نداره از اونجایی که عرض کردم لوپ بزرگ ندارن
   3-خیر نمیشه به صورت عادی وارد کرد

 3. سلام
  دوست عزیز دستگاهی میخوام که عمق ۶ متر رو بزنه و طلا رو تو عمق ۴ یا ۵ متری زمین شناسایی کنه،
  چه دستگاهی با کمترین قیمت پیشنهاد میکنید؟
  البته منظورم طلای قدیمی به وزن نیم کیلو رو منظورم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

طلایاب گنج یاب فلز یاب