فلزیاب آلفا دتکتورز / باستان شناسی و دفینه یابی / کشف مومیایی 900 ساله شاهزاده قطبی در سیبری+فیلم
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

کشف مومیایی 900 ساله شاهزاده قطبی در سیبری+فیلم

          کشف مومیایی 900 ساله شاهزاده قطبی در سیبری+فیلم

مومیایی-زن
 کشف مومیایی 900 ساله

 

                  مدتی پیش یک مومیایی زن به همراه 3 مومیایی مرد در روسیه کشف شد ، زنی که در 35 سالگی فوت کرده بود و 900 سال از مرگش  می گذشت و                  محققان می گفتند او رابطه ای به ایران دارد.

          راز مومیایی زن و شاهزاده قطبی 900 ساله روسیه فاش شد

          ماجرای کشف مومیایی شاهزاده قطبی روسیه همراه با چند جسد دیگر مدتی بود که کارشناسان را وارد مرحله ی جدید و جالبی از تحقیقات کرده بود تا راز آنها             فاش شود.

Mummy of 900-year-old Russian ‘polar princess’ found with hair and eyelashes STILL intact

         عکس مومیایی زن شاهزاده قطبی روسیه

[aparat id=”XpTQw”]

مومیایی 900 ساله ی یک زن که هنوز موها و مژه هایش سالم است

تکرار سلامت موها و مژه های مومیایی 900 ساله که به عنوان مومیایی شاهزاده قطبی روسیه معرفی شده است نشان از اهمیت این مسئله برای محققان دارد.
رازهای جالب بسیاری در مومیایی های کشف شده پنهان بود ، مومیایی ها که در اعماق زمین و نزدیک به لایه منجمد دائوی زمین دفن شده بودند متعلق به قرن 12        میلادی و صدها سال پیش بودند .

 

یکی از مومیایی ها که بیشتر نظر کارشناسان را به خود جلب کرد مومیایی زن 35 ساله ای بود که همراه 3 مرد دیگر دفن شده بود، مومیایی که تمامی موهای                 سرش ، مزه ها و دندان هایش سالم مانده است.
رنگ سبزی که روی چهره او دیده می شود اثرات باقی مانده از کتری مسی بوده است که همراه او دفن شده بودو طبق باورهای قدیمی از او در زندگی پس از                   مرگ محافظت می کرد.

 

مومیایی زن 900 ساله مشهور به شاهزاده قطبی روسیه

باستان شناس “زلنی یار” می گوید:تصور می شود این مومیایی متعلق به زن 35 ساله جزو گروهی از شکارچیان و ماهی گیرانی بوده است .

او در ادامه گفت :مام مطئن هستیم که این مومیایی ارتباطی به ایران دارد اما تا پایان بررسی ها نمی توان جزئیات بیشتری در این مورد گفت.

مطالب پیشنهادی:
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =

طلایاب گنج یاب فلز یاب