فلزیاب آلفا دتکتورز / مطالب فلزیابی / علت خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری در چیست؟
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

علت خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری در چیست؟

علت خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری در چیست؟

 

خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری

 

خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری در چیست؟

در کل 2 مدل دستگاه طلایاب تصویری وجود دارد:

مدل اول دستگاه های سنسوری هستند که در واقع همان دستگاه های با تکنولوژی GPR هستند و معمولا ساخت کشورهایی اروپایی هستند و از اساس برای مصارف ژئوفیزیک و زمین شناسی طراحی و ساخته شده اند و در مشاغلی مانند تونل زنی ، سدسازی ،ساختمان سازی و زمین شناسی کاربرد دارند ولی متاسفانه در ایران بعنوان دستگاه های فلزیاب و گنج یاب به فروش می رسند !

تنها استفاده ای که در زمینه گنج یابی می توان از این دستگاه ها کرد ، بحث حفره یابی و تونل یابی این دستگاه هاست و تجربه نشان داده هیچ اپراتوری تاکنون نتوانسته با این مدل دستگاه ها در امر گنج یابی به موفقیتی برسد !

 

خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری

 

بنابراین اگر قصد خرید چنین دستگاه هایی را دارید به حرف فروشنده ها مبنی بر شناسایی فلزات قدیمی توجه نکنید.اگر دستگاهی فلز جدید را شناسایی کند ، فلز قدیمی را نیز با عمق بیشتر شناسایی خواهد کرد ولی اگر فلز جدید را شناسای نکند ، فلز قدیمی را نیز شناسایی نخواهد کرد.
در حالت کلی دلیل اصلی خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری طراحی نشدن آن ها برای کارهای گنج یابی است و بیشتر برای مصارف ژئوفیزیک مناسب می باشند.

نوع دوم دستگاه های فلزیاب و گنج یاب تصویری ، دستگاهای با تکنولوژی پالسی تصویری هستند که در این دستگاه ها بخش اسکن مجزا از قسمت نقطه زنی بوده و ربطی به کارایی دستگاه ندارد .مانند دستگاه Lorenz Z1 و Deep Hunter و Invenio ترکیه که بخش تصویر گیری این دستگاه ها جدا از نقطه زنی آنهاست و هیچ ربطی به کاهش یا افزایش درقدرت عمق زنی یا نقطه زنی دستگاه ندارد.
هم چنین در دستگاههای پالسی داشتن یا نداشتن اسکن همانند ظبط صوت برای اتومبیل است که داشتن یا نداشتن آن دخالتی در عملکرد موتور ندارد.

 

علت خطای فلزیاب و طلایاب های تصویری در چیست؟

امتیاز

در کل 2 مدل دستگاه طلایاب تصویری وجود دارد. مدل اول دستگاه های سنسوری هستند که در واقع همان دستگاه های با تکنولوژی GPR هستند و معمولا ساخت کشورهایی اروپایی هستند و از اساس برای مصارف ژئوفیزیک و زمین شناسی طراحی و ساخته شده اند و در مشاغلی مانند تونل زنی ، سدسازی ،ساختمان سازی و زمین شناسی کاربرد دارند ولی متاسفانه در ایران بعنوان دستگاه های فلزیاب و گنج یاب به فروش می رسند !

نظرات افراد با تجربه در زمینه گنج یابی و دفینه یابی
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 10 میانگین: 3.9]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + پانزده =

طلایاب گنج یاب فلز یاب