فلزیاب آلفا دتکتورز / باستان شناسی و دفینه یابی / چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم؟ آیا امکان پذیر است؟
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم؟ آیا امکان پذیر است؟

چگونه می توانیم بدون داشتن نقشه و دستگاه، گنج پیدا کنیم؟

جست‌وجوی گنج یکی از فعالیت‌هایی است که بسیاری از مردم قرن‌هاست انجام می‌دهند و روشی است که امکان یافتن مقادیر زیادی طلای با ارزش را فراهم می‌کند. گنج یابی بدون دستگاه های امروزی که در زمان های قدیم فقط با چوب انجام می شد، بسیار پیچیده بود که فقط یک سری افراد با تجربه توان انجام آن را داشتند. در این زمینه، افرادی که می خواهند وارد این کار شوند ، به دنبال پاسخی برای این سوال هستند که چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم و رویای یافتن گنج و دفینه را در سر می پرورانند. در این مرحله باید در نظر داشت که برای شروع گنج یابی عوامل زیادی دخیل هستند که باید شناخته شوند.

 

چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم

 

افرادی که می خواهند گنج پیدا کنند ولی توان مالی برای خرید دستگاه گنج یاب ندارند معمولا سؤالات مختلفی می پرسند. به عنوان مثال، سؤالاتی مانند اینکه کجا و چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم، روش گنج یابی بدون دستگاه چیست؟، آموزش گنج یابی بدون دستگاه چگونه است؟، آیا این فرآیند قانونی است یا خیر، و اینکه چقدر باید برای یافتن گنج هزینه شود. برای کسب اطلاعات در مورد تمام چیزهایی که باید بدانید، باید موضوعات زیر را بررسی کنیم

 

 

چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم؟

اکثرا افرادی که علاقه بسیاری به کاوش دارند ولی توان مالی زیادی ندارند همه این سوال دارند که چگونه بدون دستگاه گنج پیدا کنیم؟ باید اجاره فلزیاب را انتخاب کنیم؟ یا فلزیاب دست دوم بخریم؟ باید بگوییم که پیدا کردن گنج بدون دستگاه و نقشه کار خیلی مشکلی است اما شدنی است. پیدا کردن یه همچنین چیزی مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه است خوب چه جوری وارد عمل بشید که به اصطلاح نقطه شروع باشه؟

هر ادمی که دنبال این کار میره قطعا با واژه قبر آشنایی داره یکی از واضح ترین نوع گنج تو قبرستان هاست. معمولا قبرها رو به خورشید و به صورت صعودی وجود دارند که قبر افراد فقیر پایین تر از همه و قبر پادشاه ها در بلند ترین نقطه قبرستان وجود دارد خوب حالا قبرستان واقعی کجا قرار دارد ؟

معمولان قبرستان ها کنار قلعه ها روستا ها و شهر های قدیمی قرار دارند و طوری قرار گرفته اند که مسیر تردد در آن زمان فقط برای قبرستان بوده و آن راه کارایی دیگری نداشته است و قبرهایی که به صورت صعودی است در دامنه یک تپه بزرگ است و بارز ترین نشانه آن وجود سنگ هایی به شکل دایره، مربع مستطیل، و مربع است که نصف سنگ ها در خاک قرار دارد و سمت این قبرها رو به نور مستقیم خورشید صبح یا غروب است.

شکافتن هر قبر ملزم به رعایت کامل موارد بهداشتی است تا سلامت شما را تضمین کند. در بعضی موارد که شخص جوینده وقت کافی دارد می تواند با جست و جو در نقاط مختلف و بررسی دقیق نقاط و کمک گرفتن از افراد باتجربه ، مکان های پر باری را پیدا کند.

 

 

چگونه گنج پیدا کنیم

 

 

نشانه های گنج چیست؟

تقریباً در همه جای دنیا گنجینه های پنهان و کشف نشده زیادی وجود دارد. همین وضعیت در مورد سرزمین هایی که ما در آن زندگی می کنیم نیز صدق می کند. این گنجینه ها گاهی به طور طبیعی وجود دارند و گاهی وجود آنها توسط تمدن ها و مردم گذشته به فراموشی سپرده شده است. چگونگی یافتن گنج ها یک موضوع کنجکاوی است. چگونه گنج پیدا کنیم ؟ نشانه های گنج چیست ؟

کسانی که به دنبال پیدا کردن گنج هستند و به این فکر می کنند که چگونه در این مسیر حرکت کنند، اولین چیزی که در این مرحله باید در نظر گرفت این است که چه نوع زمینی برای جستجوی گنج پیشنهاد می شود، زمین های موجود در سکونتگاه های قدیمی که در طول تاریخ به عنوان مولد دیده شده اند، از نظر گنج نیز بسیار پربار هستند.

 

نشانه های گنج چیست؟

 

از کجا بفهمیم زمین گنج دارد؟

 •       اگر در هر مکانی نشانه‌هایی وجود داشته باشد که تاریخی بودن آن‌ها مانند سنگ‌های قدیمی، نمادها، پلاک‌ها و غیره وجود داشته باشد، احتمال یافتن گنج در آن منطقه بسیار زیاد است.
 •       وضعیت ساختار خاک نیز یکی از نشانه های پرکاربرد است. سست و مناسب برای کندن خاک که در بین مردم به خاک سوخته معروف است، می تواند گنج یاب را خوشحال کند.
 •       نقشه‌هایی که مکان‌های تاریخی را نشان می‌دهند نیز نشانگرهای خوبی هستند و اطلاعاتی را در مورد مکان جستجوی گنج‌ها ارائه می‌دهند.
 •       زمین هایی که پرتوهای خورشید مستقیماً روی آنها می تابید، شاخص خوبی برای گنج یابی بوده است.
 •       علائم مختلفی مانند این موارد وجود دارد. با این حال، قبل از این نشانه ها، فردی که به دنبال گنج است، به اطلاعات تاریخی نیاز دارد. زیرا کسانی که تاریخ را نمی دانند و ناخودآگاه عمل می کنند و تصمیم نگرفته اند که از چه روشی پیروی کنند، به احتمال زیاد شکست خواهند خورد.
جویندگان گنج از روش ها و تکنیک های بسیاری استفاده می کنند. آنها این روش ها و تکنیک ها را با توجه به نشانه هایی که پیدا می کنند به کار می برند. علائم ممکن است بسته به ویژگی های گنج مورد نظر تغییر کند.

 

بهترین مکان برای یافتن گنج بدون دستگاه

پرکاربردترین و شناخته شده ترین نشانه های گنج یابی بدون دستگاه عبارتند از:

 •       موقعیت به خورشید : برخی از کاوشگران به دنبال مکان هایی هستند که خورشید بر روی آنها می افتد. تصور می شود که خورشید سرنخ مهمی برای گنج باشد.
 •       ساختار خاک : به خصوص خاک‌هایی که به راحتی حفر می‌شوند و سست هستند، نشانه‌های مهمی برای یافتن گنج هستند. گمان می رود که نوعی خاک که خاک سوخته نامیده می شود برای گنجینه مناسب تر است.
 •       نمادها : شکل های موجود در هر مکان، سنگ یا مکان ساختمان مانند، سرنخ های مهمی برای گنج هستند. گنج را می توان با تفسیر این نمادها جستجو کرد.
 •       نقشه ها : در برخی موارد، اسنادی مانند نقشه ها نشانه مهمی هستند. در واقع این نشانه های ملموس مهم ترین سرنخ ها هستند.
روش های پیدا کردن گنج

 

کجا در ایران گنج وجود دارد؟

افرادی که می‌خواهند گنج پیدا کنند مدام به این فکر می کنند که در کدام استان‌های ایران گنج وجود دارد و می‌خواهند کار خود را بر اساس آن شکل دهند. افرادی که این سوال را می پرسند که در کجای ایران گنج وجود دارد، باید بدانند که مکان هایی که بیشترین گنجینه ها در آن یافت می شود، عموما استان های دارای سکونتگاه های قدیمی هستند. به خصوص مکان هایی مانند سکونتگاه های باستای در شمال و جنوب شرقی کشور برای پیدا کردن گنج بدون دستگاه گنج یاب بسیار ارزشمند هستند. در فهرست زیر پربارترین استان های کشورمان برای حفاری آمده است.

 •       مازندارن
 •       اهواز
 •       سیستان و بلوچستان
 •       کردستان
 •       شیراز
 •       گیلان
 •       مشهد
 •       اصفهان
این استان ها به دلیل اینکه در گذشته تحت تأثیر تمدن های مختلف بوده اند از نظر گنجینه غنی هستند. زیرا در باورهای قدیم مردم را با وسایل ارزشمند خود دفن می کردند و حتی برای این اشیاء با ارزش اتاق های زیرزمینی ساخته می شد. به همین دلیل، 8 شهر ذکر شده در لیست بالا جزو اولین مکان هایی هستند که هنگام صحبت از گنج به ذهن می رسد.

دوستان در این راه می توانید از انبوه نشانه ها و کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده اند  و برای هر علامت اصول و نحوه تفسیر خاصی نوشته اند استفاده کنید. هر چند زیاد قابل اعتماد نیستند و حجم زیادی هم دارند و ممکن است شما را دچار اشتباه کنند.

اگر می خواهید در این کار موفق باشید و زودتر به نتیجه برسید و علاف نشوید و هزینه زیادی نکنید سعی کنید از اهداف خیلی کوچک کار خودتان را شروع کنید که یکی از بهترین گزینه ها قبرها هستند البته باید شناختی هر چند اندک از علایم قبرها ساختار قبرها و آیین تدفین در دوره های تاریخی داشته باشید.

گنج یابی به طور کلی در مکان هایی انجام می شود که سکونتگاه ها و تمدن های باستانی در گذشته بوده اند. مناطقی که بازرگانان زیادی در آن زندگی می کردند، مکان هایی که حاکم زندگی می کرد، تابوت ها و عبادتگاه ها وجود داشتنه اند. در این مکان‌ها، جویندگان عموماً طوری رفتار می‌کنند که گویی کسی بوده که که می خواسته گنج خود را پنهان بکند.

 

برای مشاهده مطالب مربوط به علائم شناسی و گنج های کشف شده کلیک کنید

 

روش های گنج یابی بدون دستگاه چیست؟

روش های زیادی وجود دارد که می توان آنها را برای جستجوی گنج ترجیح داد. قبل از پیشرفت های تکنولوژیکی از روش های ابتدایی مانند تخم مرغ و شاخه درخت استفاده می شد. با این حال، امروزه سیستم‌های مختلفی مانند آشکارسازهای فلزی یا همان فلزیاب و طلایاب و گنج یاب و دوربین‌ها در حال توسعه هستند تا نتایج مؤثرتری را به دست آورند و دقیقاً محل حفاری را مشخص کنند. برای شروع می توانید با یک فلزیاب ارزان و قوی شروع کنید.

 

روش های پیدا کردن گنج چیست؟

 

با بررسی لیست زیر می توانید اطلاعات دقیق تری در مورد روش های گنج یابی بدون دستگاه کسب کنید.

 •         (روش با دستگاه) فلزیاب های حساس به فلز موثرترین روش هستند و اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که این آشکارسازها به فلزات گرانبها حساس هستند، حفاری در مکان هایی که  این دستگاه نشان می دهد، منطقی تر است.
 •         همچنین جستجوی گنج با استفاده از شاخه های درخت و چوب معمول است، اما این روشی نیست که همه بتوانند در آن موفق شوند. زیرا این روش به تجربه، گروه خونی و موارد دیگر بستگی دارد.
 •         تحلیل سه بعدی خاک یکی از موثرترین و علمی ترین روش هاست. زیرا در این روش نقشه خاکی سه بعدی منطقه مورد حفاری بررسی می شود.
 •         افرادی که فکر می کنند دفینه ها توسط شیاطین محافظت می شود، هنگام جستجوی گنج از دعاها کمک می گیرند و منتظر نشانه ها هستند.
 •         اگرچه جستجو با مشاهده نشانه های گنج از جمله روش های موثر است، اما قطعی نیست. پیگیری علائم افرادی که تابلوها را دفن کرده و به جای گذاشته اند، بررسی علائم قدیمی و کمک گرفتن از واحدهای اندازه گیری قدیمی ضروری است.
علاوه بر این روش‌های ذکر شده، روش‌هایی نیز وجود دارد که جواب نمی‌دهند، اما اغلب مورد پسند قرار می‌گیرند، مانند روش دفینه یابی به روش سنتی، دفینه یابی با خروس و روش تخم‌مرغ در گنج‌یابی. این مسیرها نیاز به تجربه و آموزش زیادی دارد.

 

 

آیا جستجوی گنج قانونی است؟

یکی از سوالاتی که افرادی که می خواهند به گنج یابی بروند، درگیر آن هستند این است که آیا جستجوی گنج قانونی است یا خیر. بله در کشور ما ایران حفاری غیر مجاز به قصد پیدا کردن گنج غیر قانونی هست. برای قانونی بودن گنج یابی در مناطق باستانی و مناطق ثبت شده در میراث ملی باید از وزارت میراث فرهنگی مجوز گرفته شود.

درمورد قوانین مربوط به دستگاه فلزیاب، به این مقاله مراجعه کنید  آیا استفاده و نگهداری از فلزیاب جرم محسوب می شود؟

 

 

چگونه با گوشی گنج پیدا کنیم؟

همانطور که در مطلب  فلزیاب گوشی   هم گفته شده نرم افزار ها یا اپ های فلزیاب گوشی بیشتر جنبه ی سرگرمی و تفریحی دارند و تنها چند سانتی متر نسبت به قابلیت های گوشی تلفن همراه به فلز حساسیت دارند و نمی توانند در پیدا کردن گنج به شما کمک زیادی بکنند. پس وقت خود را تلف نکنید

 

جمع بندی

دوستان اگر چه پیدا کردن گنج بدون دستگاه فلزیاب یا طلایاب غیر ممکن نیست اما نیاز به دانش، مهارت و البته تجربه بسیار زیادی دارد. اگر خودتان هم این مهارت ها را ندارید باید از یک نفر فرد با تجریه کمک بگیرید. در غیر اینصورت فقط وقت و سرمابه خود را از دست داده اید. با روش های پیش پ افتاده نمی توان به موفقیت رسید. شاید از هر 1000 نفر فقط یک نفر موفق به پپدا کردن گنج بدون دستگاه بشود و این احتمال بسیار پایینی هست.

با آگاهی وارد این کار شوید و شرایط خود را با واقعیت وفق دهید.

 

پایدار و پیروز باشید

امتیاز

دانلود نرم افزار فلزیاب گوشی از لینک زیر

فلزیاب گوشی
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 397 میانگین: 3.8]

122 دیدگاه

 1. جایی کنار قلعه درکوه راحفاری کردم اول یک مترسن گ وساروج وگل پخته وفرشی ازتکه سفال وهشت سانت زغال وینگ وساروج وگل روس دومترگل روس رفتم پایین هنوز خبری نیست به جان مولا هرکسی می‌دونه که چقدر پایین برم یاجایی دیگه بکنم راهنمایی کنه یامولا

 2. سلام من نسخه های فراوان دراکثرنقاط بالاخص استان‌های زنجان طارم شمال وآذربایجان واردبیل وتهران ودیلمان و…دارمخودم طارم هستم اگه کسی خواهانه میتونه منوکمک کنه بینی وبین اللهبدون هیچ نیت سوکه درعمل تاثیرمنفی میذاره بسم الله من فقط برای آدمای مستضعف میخوام به خدازره ای هم دروغ درکارم نیست چون حلال وحرام حالیکه وایناروبرای خونواده میخوام ببرم تلفن919 *******

 3. سلام در منطقه ما یک جای تاریخی 300ساله وجود دارد که نیازمند ردیاب می‌باشم

 4. با عرض سلام خدمت تمامی عزیزان
  هر کسی اگر جایی رو بلده و و میدونه مطلبی داره و زیرخاکی داره من دستگاه دارم دستگاه بدون ردیاب ااا کارمونم اصولی هستش
  اگه کسی مایل به همکاری بود خوشحال میشم باهامون تماس بگیرید
  ۰۹۱۸******* شمارمو حروفی مینویسم چون فک کنم نمیزاره اینجوری
  * نهصدو* . ** و * بیستو * * *

 5. مکانی در محلمون سراغ دارم که پر از قبرستانی خیلی قدیمی و با علائم و نشانه فقط خداوکیلی اگر کسی دستگاه نقطه زن و آدم با شرف و با صداقتی هست بهم زنگ بزنه چون اصلا نیاز به ردیاب هم به نظرم نیست فقط نقطه زن حالا اگر خودش صلاح میبینه ردیاب هم بیاره اینم شمارم هست ۰۹۱۳*******
  ۰۹۱۹*******

 6. سلام من. پدر بزرگم قبل از فوتش به من یه خاکی داد ارسی ومن خاک را به نامم زدم بهم گف داخل این خاک یه چیزی گذاشتم خیلی ارزش داره ونمی تونم پیداش کنم هر کی دستگاه داره بیاد پیداش میکنیم نصف نصف. این هم شماره تماسم ۰۹۳۶*******

 7. آقا هرکسی دستگاه داره بهم بده فقط یه روز میرم طلا رو در میارم مطمعنم که هس پیدا کردم نصف میکنیم پول دستگاه رو هم میدم

 8. دوستان مکان باستانی زیاد دارم،،قبرستان هم زیاد دارم اما مشکل اینجاست خیلی وسیع هستن و بدون دستگاه خیلی زحمت داره،،امکان داره از ۵۰ تا قبر ۲ تای اونا بار خوب بده،،برای همین نیاز به طلایاب داره،،و ۱۰۰٪ تضمین میکنم تو ۱ روز با دست پر برمیگردیم،،جای بکر و بدون مزاحم و بدون هیچ خطری،،،هرکسی پایه هست خبر بده به من،،
  ** و ** و * و * * * و *

 9. سلام
  من جا دارم تو کرمانشاه
  چند جای خوب
  اگه کسی کار بلده در خدمتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + شش =

طلایاب گنج یاب فلز یاب