فلزیاب آلفا دتکتورز / باستان شناسی و دفینه یابی / کشف بزرگترین دایناسوری که پا به زمین گذاشته است+تصاویر
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

کشف بزرگترین دایناسوری که پا به زمین گذاشته است+تصاویر

کشف بزرگترین دایناسوری که پا به زمین گذاشته است+تصاویر

 

گونه جدیدی از بزرگترین حیوانی که تا به حال بر روی زمین پا گذاشته، کشف شده است که یک دایناسور “پاتاگوتایتان” است.

کشف بزرگترین دایناسور

کشف بزرگترین دایناسور

 

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، پس از سال‌ها کاوش و تحقیق، دیرینه شناسان یک گونه جدید از دایناسور را شناسایی کرده‌اند که به نظر می‌رسد بزرگترین حیوانی است که تا به حال در زمین وجود داشته است.

بیش از 150 استخوان از حداقل 6 حیوان در یک سایت حفاری در آرژانتین یافت شده و از میان آنان دانشمندان توانستند توده بدن، سن و محیطی که حیوانات از آن می‌آیند را تخمین بزنند.

کشف بزرگترین دایناسور

خانواده تایتانوسورها شامل برخی از بزرگترین دایناسورهای شناخته‌شده هستند و جدیدترین کشف دیرینه‌شناسان، بزرگترین عضو این خانواده است. نام این دایناسور “پاتاگوتایتان مایوروم” است که قسمت اول نام آن به معنای “غول پاتاگونیا” است، در حالی که دومین قسمت نامش به افتخار خانواده “مایو” نام‌گذاری شده که صاحب مزرعه‌ای هستند که فسیل‌ها در سال 2012 در آنجا کشف شده است.

کاوش این سایت یک پروژه سه ساله بود، به طوری که تیم کاوشگران استخوان‌های حداقل 6 حیوان مختلف را کشف و سر هم‌بندی کردند. آنها سال اول بیش از 150 فسیل را از سه لایه سنگ یافتند. سپس، دو سال دیگر صرف تحقیق در آزمایشگاه موزه فلورسکوپی “Egidio Feruglio” پیش از آنکه بتوان آن را یک گونه جدید نامید، شد.

کشف بزرگترین دایناسور

“خوزه لوئیس کاربالیدو”، سرپرست این پژوهش می‌گوید: هنگامی که یک دایناسور جدید را در این زمینه کشف می‌کنیم، به این معنی نیست که ما آن را به محض بازگشت به موزه شناسایی کنیم. این کار یک فرایند زمان‌بر است و نیازمند کار و مطالعه زیادی است. ما بقایای کشف شده را با تمام گونه‌هایی که می‌توانند با “پاتاگوتایتان‌ها” مرتبط باشند، بررسی می‌کنیم. از میان آنها، گونه‌هایی از قبیل آرژانتینوزاروس‌ها، پورتازاروس‌ها و فوتالونکوزاروس‌ها را که دیگر گونه‌های غول پیکر دایناسورها از آرژانتین هستند، مقایسه کرده و تفاوت‌هایی را مشاهده کردیم.

 

کشف بزرگترین دایناسور

 

از آنجا که مهم‌ترین ویژگی موجودات اندازه آنان است، دانشمندان از چندین روش برای برآورد جرم بدن آنها استفاده می‌کنند. اولین محاسبات بر اساس محدوده استخوان‌های پا انجام می‌گیرد که می‌تواند وزن تقریبی آنها را مشخص کند. استراتژی دوم شامل تلاش برای بازسازی حیوان است که به شکل تعیین حجم و چگالی بافتی که در اطراف استخوان احاطه شده، صورت می‌گیرد.

این تکنیک به لطف اسکلت نسبتا کامل ساخته شده امکان پذیر بود، به این ترتیب تیم کاوشگران توانست متوسط ​​وزن پاتاگوتایتان را حدود 70 تن برآورد کند. این باعث می‌شود که این حیوان یکی از بزرگترین حیوانات زمینی باشد که تا کنون وجود داشته است. گرچه هنوز هم بزرگترین حیوان تمام دوران نهنگ آبی است که می‌تواند مقیاس‌ها را تا 200 تن افزایش دهد.

کشف بزرگترین دایناسور

 

کشف بزرگترین دایناسور

 

دیرینه شناسان با مقایسه گونه‌های جدید با خویشاوندان آنان توانستند موقعیت آنان را در درخت خانواده تعیین کنند که به آنها کمک کرد تا تاریخ تکامل موجودات را درک کنند. با توجه به یافته‌های آنها، تمام گونه‌های تایتاناسور در “پاتاگونیا” متعلق به یک تک سلولی بودند.

 

یک نسخه شبیه‌سازی شده از اسکلت این دایناسور عظیم الجثه در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در معرض دید عموم گذاشته شده است.

تحقیق در مورد “پاتاگوتایتان مایوروم” در مجله “Proceedings of the Royal Society B” منتشر شده است و یک اسکلت ماکت 37 متری در حال حاضر در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک نمایش داده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: پیدا کردن گنج

کشف بزرگترین دایناسوری که پا به زمین گذاشته است+تصاویر

امتیاز

گونه جدیدی از بزرگترین حیوانی که تا به حال بر روی زمین پا گذاشته، کشف شده است که یک دایناسور "پاتاگوتایتان" است.

کشف مومیایی ۹۰۰ ساله شاهزاده قطبی در سیبری+فیلم
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

طلایاب گنج یاب فلز یاب