فلزیاب آلفا دتکتورز / مطالب فلزیابی / ساخت فلزیاب با 4 روش ساده + فیلم تست
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

ساخت فلزیاب با 4 روش ساده + فیلم تست

مقدمه

کار کردن با فلزیاب و پیدا کردن وسابل فلزی با ارزش همیشه مهیج و سرگرم کننده بوده است و برای سالیان متمادی مورد علاقه افراد در هر سن و پیشینه ای بوده است. امروزه انواع مختلفی از فلزیاب ها در بازار موجود است ولی ساخت فلزیاب توسط خودتان خود می تواند تجربه ای ارزشمند باشد که هم جنبه آموزشی دارد و هم سرگرم کننده است و می تواند یک راه عالی برای پیدا کردن اشیای فلزی گم شده باشد.

در حالی که ساخت یک فلزیاب نسبتا حرفه ای ممکن است به یک کیت الکترونیکی (یا دانش عمیق مدارهای الکتریکی) نیاز داشته باشد، می توانید نسخه های ساده تری را خودتان در خانه بسازید. سریع ترین راه برای تشخیص فلزات استفاده از میدان آهنربایی در گوشی هوشمند است. یک روش شناخته شده تر دیگر نیز استفاده از ماشین حساب و رادیو برای ساخت فلزیاب است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

آموزش ساخت فلزیاب

 

در این مقاله ما به 4  روش از سطح متوسط تا آسان بریا ساخت فلزیاب می پردازیم که به قرار زیر هستند:

 • روش اول: ساخت فلزیاب با مدار ساده و لوازم دم دستی
 • روش دوم: ساخت فلزیاب با رادیو و ماشین حساب
 • روش سوم: ساخت فلزیاب با گوشی موبایل
 • روش چهارم: ساخت فلزیاب با سر هم کردن کیت های فلزیاب آماده
ولی قبل از هر چیزی شاید بهتر باشد که بدانیم اصلا فلزیاب چگونه کار می کند؟  چون دانستن این مورد می تواند به ما در  درک عملکرد فلزیاب کمک بکند و در نتیجه خروجی ای که از پروژه های خود می گیریم با کیفیت تر باشند.

 

فلزیاب چگونه کار می کند؟

فلزیاب ها بر اساس اصل کلی ارسال و دریافت امواج الکترومغناطیسی کار می کنند. مدار الکترونیکی فلزیاب موج الکترومغناطیسی ارسالی جریانی به نام «جریان‌های گردابی» یا «جریان‌های فارادی» را بر روی جسم فلزی که با آن مواجه می‌شود، القا می‌کند. این جریان القایی روی سیم پیچ در طلایاب تأثیر می گذارد و باعث تغییرات کوچک سیگنال می شود. این سیگنال های کوچک در مدارهای الکترونیکی تقویت می شوند و برای ایجاد سیگنال صوتی به بلندگو ارسال می شوند. برخی از فلزیاب ها دارای مدارهای اندازه گیری سیگنال دیجیتال یا آنالوگ هستند.

فلزیاب چگونه کار می کند؟

 

فلزیاب از طریق ایجاد و دریافت میدان مغناطیسی کار می کند. به طور خلاصه مراحل کار به این صورت است:

ایجاد میدان مغناطیسی:

فلزیاب از یک سیم پیچ به نام سیم پیچ فرستنده استفاده می کند که با عبور جریان الکتریسیته از آن، میدان مغناطیسی در اطراف خود ایجاد می کند. فرکانس و شدت این میدان مغناطیسی بسته به نوع فلزیاب و تنظیمات آن می تواند متفاوت باشد.

تغییر میدان مغناطیسی در حضور فلز:

زمانی که جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار می گیرد، خواص مغناطیسی آن باعث ایجاد اختلال در میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط فلزیاب می شود. این اختلال به نوع، اندازه و عمق فلز دفن شده بستگی دارد.

تشخیص وجود فلز:

فلزیاب از یک سیم پیچ دیگر به نام سیم پیچ گیرنده استفاده می کند که تغییرات میدان مغناطیسی را دریافت می کند.
این تغییرات به عنوان سیگنال به مدار فلزیاب ارسال می شوند.
مدار فلزیاب با پردازش این سیگنال ها، وجود فلز را تشخیص می دهد و به کاربر اطلاع می دهد.

 

فلزیاب چگونه کار می کند؟

 

سنسورهای فلزیاب ممکن است ساده به نظر برسند، اما از نظر تکنیک و کاربرد پیچیده هستند. سنسورهای داخل آن ها بسیار کوچک و حساس هستند و در صورت کوچکترین مشکلی ممکن است دچار خطا شوند. سیم پیچ های کویل نیز بسیار حساس و مهم هستند.

بعبارت دیگر یک فلزیاب از دو سیم پیچ تشکیل شده است:

سیم پیچ فرستنده: جریان الکتریکی از این سیم پیچ عبور می کند و یک میدان مغناطیسی در اطراف آن ایجاد می کند.

سیم پیچ گیرنده: این سیم پیچ تغییرات میدان مغناطیسی را رصد می کند.

هنگامی که یک جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار می گیرد، آن را تغییر می دهد. سیم پیچ گیرنده این تغییر را تشخیص می دهد و به عنوان علامت وجود فلز به کاربر هشدار می دهد.

 

عوامل مختلفی بر عمق کاوش و دقت فلزیاب ها تأثیر می گذارند، از جمله:

نوع و اندازه فلز: فلزات بزرگتر و رساناتر مانند طلا و مس، میدان مغناطیسی را بیشتر تغییر می دهند و از فاصله دورتر قابل تشخیص هستند.
عمق هدف: هرچه فلز عمیق تر باشد، تشخیص آن دشوارتر است.
نوع خاک: خاک های معدنی و شور می توانند میدان مغناطیسی را مختل کنند و عمق کاوش را کاهش دهند.
تنظیمات فلزیاب: تنظیمات مختلفی مانند فرکانس، حساسیت و نوع تفکیک می توانند بر عملکرد فلزیاب تأثیر بگذارند.

 

نکاتی در مورد نحوه عملکرد فلزیاب:

فرکانس: فلزیاب ها با فرکانس های مختلفی کار می کنند. فرکانس های پایین تر عمق نفوذ بیشتری دارند، اما دقت کمتری دارند. فرکانس های بالاتر دقت بیشتری دارند، اما عمق نفوذ کمتری دارند.
تفکیک: فلزیاب ها می توانند بین فلزات مختلف تمایز قایل شوند. این کار با تجزیه و تحلیل سیگنال دریافتی از سیم پیچ گیرنده انجام می شود.
حساسیت: حساسیت فلزیاب را می توان تنظیم کرد. حساسیت بالاتر به شما امکان می دهد تا فلزات کوچکتر را پیدا کنید، اما ممکن است باعث ایجاد آلارم های کاذب نیز شود.

 

 

روش اول: ساخت فلزیاب با مدار ساده و لوازم دم دستی

در روش اول ساخت فلزیاب به روشی پرداختیم که با وسایل بسیار ساده دم دستی قابل اجراست. در اینجا ما با یکی سری وسایل ساده مثل کاغذ مقوا و نوار چسب و باتری و یک سری موارد دیگر که در ادامه به آن می پردازیم یک فلزیاب دستی خوب می سازیم. خب بریم سراغ روش اول …

ساخت فلزیاب با مدار ساده و لوازم دم دستی

 

 

مرحله 1: قطعات و لوازم مورد نیاز

قطعات و لوازم مورد نیاز

 

 1.  تایمر آی سی 555 : آی سی 555 تراشه‌ای است که استفاده‌های گوناگونی در مدارات نوسان‌گر و تولید پالس الکترونیکی دارد و می‌تواند به‌عنوان تأخیر زمانی در یک مدار تایمر و همچنین به عنوان یک مدار نوسانگر یا به عنوان یکی از اجزا در مدار پالسی استفاده گردد.
 2.  مقاومت 47 کیلو اهم
 3.  دو عدد خازن 2μ2 F
 4.  PCB برد مدار چاپی
 5.  باتری 9 ولتی، سوئیچ، کابل، باتری و چند سیم
 6.  زنگ – به جای صدای زنگ می‌توانید از خازن و بلندگوی 10 μF (آمپندانس 8 Ω) استفاده کنید.
 7.  100 متر سیم مسی، قطر 0.2 میلی متر
 8.  نوار چسب و چسب چوب

ابزار مورد نیاز:

 1.  تخته و سیم
 2.  انبردست، موچین، انبردست برای سوراخ کردن
 3.  هیتر لحیم کاری و سیم لحیم کاری
 4.  چاقوی تیز، خط کش، مداد و جفت قطب نما
 5.  چسب حرارتی

 

 

مرحله 2: شماتیک اولیه مدار
شماتیک اولیه مدار

شماتیک اولیه مدار

 

در اینجا ما یک شماتیک برد بسیار ساده که برای این پروژه نیاز داریم را قرار داده ایم. این مدار فلزیاب بسیار ساده است و بر اساس یک آی سی بسیار معروف ( 555 IC ) که به راحتی در دسترس است است ساخته می شود. طبق قطعاتی که نام بردیم باید این مدار را بسازیم. همانطور که گفته شد این مدار یک مدار بسیار ساده و هر الکترونیک کاری می تواند انرا پیاده سازی کند.

اگر شما دانش اجرای آن را ندارید می توانید از یک نفر دیگر کمک بگیرید. برای راهنمایی بیشتر در این مورد و آموزش نحوه پیاده سازی بردهای مبتنی بر آسی 555 این فایل را دانلود کنید.50-555Circuits

 

 

مرحله 3: ساخت PCB یا برد مدار چاپی فلزیاب

ما می توانیم ساخت PCB را به چند بخش تقسیم کنیم: لطفا توجه داشته باشید که در این مدار فقط یک سوئیچ را بین باتری و مدار اضافه خواهیم کرد و به جای اسپیکر از زنگ هشدار استفاده می کنیم

 

ساخت PCB یا برد مدار چاپی فلزیاب

 

بخش اول: همه قطعات را روی PCB قرار دهید. سپس اندازه PCB را که استفاده می کنید و آن قطعه مشخص شده را علامت بزنید. پس از آن، سوراخ هایی را تنظیم کنید که قطعات می توانند در آنها قرار گیرند.
بخش دوم: همه قطعات را لحیم کنید. نحوه صحیح لحیم کاری در تصویر پایین نشان داده شده است.
بخش سوم: لحیم کاری در تمام اتصالات بین قطعات را بخوبی و با دقت انجام دهید. ما می توانیم با تکه های سیم اتصال ایجاد کنیم یا می توانیم اتصالات را لحیم کنیم. آخرین مورد نیاز به مهارت های بیشتری دارد. وقتی ساخت PCB تمام شد، باید جفت سیم خود را با پین هایی در یک طرف بسازید. سیم را از هر دو طرف لخت کنید و یک سر آن را لحیم کنید و طرف دیگر را بچرخانید. سپس سنجاق های خود را آماده کنید  نیازی نیست که پین ​​ها هم طول باشند. پس از آن، پین ها را به سیم ها لحیم کنید.

 

ساخت PCB یا برد مدار چاپی فلزیاب

 

بخش چهارم: پین های اضافی باقیمانده را از قطعات جدا کنید و همه اتصالات را بررسی کنید. اتصال کوتاه نباید باشد.

 

ساخت PCB یا برد مدار چاپی فلزیاب

 

ساخت PCB یا برد مدار چاپی فلزیاب

 

در این مدار یک سوئیچ را بین باتری و مدار اضافه کردیم و به جای اسپیکر از زنگ هشدار استفاده می کنیم

 

ساخت PCB یا برد مدار چاپی فلزیاب

 

مرحله 4: ساخت کویل یا سیم پیچ فلزیاب

ساخت کویل فلزیاب

 

یکی دیگر از سخت ترین قسمت های ساخت طلایاب دستی قوی ما، ساخت سیم پیچ است. ما با سیم پیچ با عرض 90 میلی متر به حدود 250 دور سیم پیچ و با قطر 70 میلی متر به 290 دور سیم پیچ نیاز داریم تا ظرفیت القاء مغناطیسی آن  10 میلی متر باشد.

ما یک تکه کارتن را بصورت دایره ای برش دادیم و  هسته کویل ها را درست کردیم. کویل از سیم مسی لاکی به قطر 0.2 میلی متر ساخته شده است. 260 دور زدیم. قبل از لحیم کاری، هر دو انتهای سیم پیچ را با سمباده تمیز کردیم.

 

مرحله 5: تست اولیه فلزیاب ساخته شده

تست اولیه فلزیاب ساخته شده

 

مدل ساخته شده را تست می کنیم. طبق فیلمی که در قسمت پایین می بینید تست موفقیت آمیز بود

فیلم تست:

 

مرحله 6: ساخت دسته مقوایی برای فلزیاب

ساخت دسته مقوایی برای فلزیاب

 

ساخت دسته مقوایی برای فلزیاب

 

 

برای این که فلزیاب نهایی ما زیباتر بنظز برسد ما از چند قطعه مقوا یا کارتن قسمت هایی را درست می کنیم تا هم دسته باشه و هم جای باتری، جای سوئیچ، مدار و  هم سیم پیچ را نگه دارد.

ابتدا سه قطعه ساختیم که در نهایت یک دسته می شود. هدف دوم این بود که منافذ باتری ها و سوئیچ ها را پر کنیم. سپس دسته و سایر قمست ها را با چسب چوب به هم چسباندیم و به مدت 12 ساعت (در طول شب) گذاشتیم تا خشک شود. وقتی چسب خشک شد، سوراخی را در قسمتی که سوئیچ قرار خواهد گرفت را درست کردیم. آن سوراخ برای عبور سیم است.

آخرین کاری که باید انجام دهیم، چسباندن سیم پیچ به دسته است. ما این کار را با چسب حرارتی انجام دادیم.

 

مرحله 7: کنار هم قرار دادن قطعات

تمام قطعاتی را که در مراحل قبل ساختیم را کنار هم قرار می دهیم و با چسب حرارتی به یکدیگر می چسبانیم.

کنار هم قرار دادن قطعات

 

 

مرحله 8: نتیجه گیری

ساخت فلزیاب

 

خب دوستان پروژه ی اول ما به انتها رسید. همانطور که می دونید این یک فلزیاب ساده هست و برای کارهای جدی و حرفه ای طراحی نشده است. ممکن است در بعضی شرایط کار بکند و ممکن بعضی مواقع کار نکند. این فلزیاب بری عمق زنی سطحی هست و نمی تواند  عمق های بالا مثلا 3 متر را بزند. براساس ساخت فلزیاب با عمق 3 متر و بالاتر شما نیاز به دانش تخصصی و البته سرمایه زیاد دارید. در هرصورت به عنوان یک سرگرمی می توانید این پروژه را انجام بدهید. هم آموزنده هست و هم چالش برانگیز . هم خلاقانه

برای شما در ساخت این فلزیاب آرزوی موفقیت داریم. امیدواریم در هنگام استفاده از آن لذت ببرید.

بریم سراغ روش دوم که راحت تراز این روش هست …

 

 

 

روش دوم: ساخت فلزیاب با رادیو و ماشین حساب

در روش دوم ما به ساخت یک فلزیاب ساده با استفاده از یک رادیو و ماشین حساب ساده می پردازیم. در این روش ما به یک رادیو AM نیاز داریم (مدل آن مهم نیست چه چیزی باشد)، اما برای کاهش وزن، یک رادیو کوچک انتخاب کنید. دقت داشته باشید که نمی توانیم از رادیو گوشی موبایل استفاده کنیم. چون رادیوی تلفن همراه شما فقط می تواند FM دریافت کند در حالی که برای این پروژه نیاز به رادیو AM نیاز داریم. در این روش رادیو و ماشین حساب فلز را جذب نمی کند. در واقع امواج الکترومغناطیسی را که می فرستند به آنتن برگشته و با تشخیص فلز، تن صدا را تغییر می دهند.

 

مرحله اول: تنظیم فرکانس رادیو

موج رادیو را بر روی امواج AM و بالاترین فرکانس تنظیم کنید. مطمئن بشید که رادیو روی ایستگاه رادیویی خاصی تنظیم نشده باشه. در این حالت باید بتونید به وضوح و با ثبات تن صدای ثابتی رو بشنوید. این به شما اجازه میده در صورت تغییر تن صدا در اثر مواجه شدن با شی فلزی اون رو تشخیص بدین

 

ساخت فلزیاب

 

 

مرحله دوم : تنظیم ماشین حساب و رادیو

ماشین حساب خودتون روشن کنید. دو دستگاه رو به صورت پشت به پشت به هم بچسبونید. یک صدا تولید خواهد شد. وقتی به حال پایدار رسیدید تن صدا حذف میشه. اگه صدا حذف نشد زاویه بین دو دستگاه رو تغییر بدید تا صدا از بین بره

 

ساخت فلزیاب

 

مرحله سوم: سرهم کردن رادیو و ماشین حساب

وقتی تن صدای رادیو به حد مطلوبی رسید دو دستگاه رو به هم بچسبونید. اگه زاویه دستگاه ها زیاده با یک کارتون فاصله بین شون رو پر کنید.

 

ساخت گنج یاب

 

 

مرحله چهارم: دستگاه ها رو به یک میله بچسبونید

با بک یک تکه چسب نواری یا لنت نواری دو دستگاه را که به هم چسبانده بودید به یه دسته جارو ( یا هر چی که میله ای غیر فلزی داشته باشه) بچسبونید و از محکم شدنش مطمئن بشید.

 

ساخت فلزیاب و طلایاب

اول با قرار دادن یه قاشق از کار کردن دستگاه طلایابتون مطمئن بشید. دستگاه رو دور قاشق بچرخونید و تغییر تن صدای رادیو رو چک کنید.

 

ساخت گنج یاب

ویدیوی ساخت فلزیاب با رادیو و ماشین حساب

مرحله ششم: نتیجه گیری

این روش ساده تر از روش یک است ولی خب قطعا قدرت کمتری هم داره. برای کسانی که کنجکاو هستن تا یک فلزیاب بسازند روش جالبیه.

بریم سراغ روش سوم

 

 

روش سوم: ساخت فلزیاب با گوشی موبایل

بله درست خوندید. می تونید موبایل خودتون رو به یک فلزیاب و گنج یاب تبدیل بکنید!

ساخت فلزیاب قوی و ساده با گوشی و قطعات الکترونیکی پیچیدگی خاص خود را دارد و نیاز به دانش فنی بالایی دارد. احتمالا شمایی که اینجا هستید این دانش فنی را ندارید و قطعات الکترونیکی که قیمتشان هم کم نیست در دسترس شما نیست!

پس راهکار چیست؟ بله به راحتی در عرض چند ثانیه با نرم افزارهایی که به این منظور طراحی شده اند گوشی خود را به فلزیاب تبدیل کنید

تلفن همراه هوشمند یه وسیله الکترونیکیه که میتونه میدان مغناطیسی ایجاد کنه. نرم افزارهایی وجود دارن که به شما این اجازه رو میدن که از این میدان مغناطیسی استفاده کنید. نرم افزار فلزیاب گوشی به اسم Metal detector این کار رو براتون انجام میده

بریم تو کارش …

 

مرحله اول: دانلود نرم افزار فلزیاب گوشی

یک اپلیکیشن فلزیاب برای گوشی دانلود کنید. این نرافزارها توی بازارهای اندروید زیاد هستن. ما در لینک پایین 5 مدل از این نرمافزار هارو آماده کردیم که  می تونید دانلود کنید و روی گوشی نصب کنید. دقت داشته باشید که برای اینکه این نرم افزار کار کنه باید گوشی شما سنسور مغناطیسی داشته باشه.

دانلود نرم افزار فلزیاب برای گوشی اندروید

 

ساخت فلزیاب و طلایاب

 

مرحله دوم: نزدیک کردن موبایل به فلز

وقتی نرم افزار دانلود و نصب کردید، بازش کنید و تلفن همراهتون رو نزدیک یک جسم فلزی ببرید. به میزان تغییر میدان مغناطیسی نگاه کنید. نرم افزار فلزیاب با استفاده از تغییر میدان مغناطیسی تلفن همراه شما کار میکنه. با تغییر میدان نرم افزار متوجه اون میشه و به شما گزارش میده.

 

ساخت فلزیاب

ساخت طلایاب

این هم از ساده ترین روش ساخت طلایاب یعنی ساخت دستگاه گنج یاب با گوشی که در یک چشم بهم زدن می تونید برای خودتون بسازید. باز هم لازمه بگیم که این نرم افزار ها بر اساس قابلیت های گوشی هوشمند شما کار میکنن و زیاد قابل اعتماد نیستن و فقط در خد چند سانتی متر میتونن به فلز حساسیت نشون بدن

ویدیوی تست این روش

 

بریم سراغ روش آخر که روش چهارم باشه

 

روش چهارم: ساخت فلزیاب با سر هم کردن کیت های فلزیاب آماده

در این روش باید از کیت ها و مدارات آماده فلزیاب که قبلا توسط مهندسان الکترونیک طراحی شده است استفاده کنیم.با این کیت ها می توان فلزیاب ارزان و قوی نسبتا خوبی ساخت. جدیدا فروشگاه های بزرگی مثل دیجی کالا هم از این کیت ها میفروشن و با سرچ کلمه کیت فلزیاب دیجی کالا می تونید به آن ها برسید. در مورد فلزیاب دیجی کالا ما در سایت شرکت آلفا دتکتورز به طور کامل پرداخته ایم

 

ساخت فلزیاب

 

این روش هم همانند روش اول نیاز به کمی دانش تخصصی دارد. چرا که این کیت ها به تنهایی قابل استفاده نیستن و باید با قطعات دیگر سر هم بندی شوند و البته که همانطور که قیمت ناچیزی دارند طبیعتا قدرت کمتری هم دارند.

مرحله اول: دستگاه رو سرهم کنید

شما می تونید یه کیت فلزیاب بخرید که بعضیاشون میله و لوپ فلزیاب هم دارن. طبق دستورالعمل دستگاه که در دفترچه آموزشی آن آورده شده اون رو سر هم کنید.

ساخت گنج یاب

 

 

 

مرحه دوم: لحیم کاری مدارها

کیت فلزیاب آماده مدارهایی داره که باید لحیم کاری بشه. البته این کار میتونه کمی تخصصی باشه و نیاز به دقت داره. اگه تا حالا لحیم کاری نکردید میتونید از یه شخص ماهر دیگری کمک بگیرید

 

ساخت فلزیاب و گنج یاب

 

 

 

مرحله سوم: تست دستگاه فلزیاب

وقتی دستگاه تون رو سر هم کردید باید تستش کنید. انواع فلزهای مختلف رو کف اتاق بریزید و لوپ رو دور فلزها بچرخونید. اگه لوپ فلزها رو تشخیص داد میتونید دستگاه رو بیرون ببرید و ازش استفاده کنید

 

ساخت فلزیاب و طلایاب

 

ساخت فلزیاب با عمق 3 متر و بالاتر

خب دوستان فکر می کنم هممون به این ضرب المثل اعتقاد داریم که هر چقدر پول بدیم آش می خوریم! درسته؟ وقتی شما در خانه می خواهید با کمترین هزینه و بودجه یک گنج یاب برای خودتون بسازید، باید این را هم در نظر بگیرید که که این دستگاه ساخته ی شما قطعا نمی تواند با فلزیاب های پیشرفته ی چند 10 میلیونی رقابت کند.

فلزیاب های گران قیمت مانند فلزیاب Alpha SX9000 شرکت آلفا دتکتورز با فناوری های پیشرفته ای ساخته می شوند و امکانات بسیار بیشتری هم دارند. مثلا عمق کاوش بالای 5 متر دارند و تفکیک جاست گلد دارند که فقط به طلا حساسیت دارد و یا حذف ذراتی دارند که موجب بروز کمترین خطاها در دستگاه می شوند و به همین خاطر هم قیمت بالایی دارند. برای دیدن مشخصات فلزیاب های پیشرفته و قیمت آن ها می توانید به صفحه لیست قیمت فلزیاب شرکت آلفا دتکتورز مراجعه کنید.

ساخت فلزیاب با عمق سه متر و یا بالاتر نیازمند دانش تخصصی و تیم مجرب و خرفه ای هست و نمی توان با ابزارآلات ساده خانگی و یک کیت یا مدار ساده که در سطح اینترنت وجود دارد، چنین چیزی ساخت. روش های ذکر شده هم صرفا برای سرگرمی بوده و نتیجه حاصل هم می تواند تا چند سانتی متر عملیات عمق زنی را برای شما انجام دهد.

این چهار روش گفته شده محبوبترین روش های ساخت فلزیاب خانگی با لوارم دم دستی هستند و روش های دیگر شاید چندان کاربردی نباشند. ساخت فلزیاب با لامپ کم مصرف، ساخت طلا یاب با سیم مسی، ساخت گنج یاب با موتور یخچال، ساخت طلایاب با هندزفری،ساخت طلایاب با انتن و کنترل تلویزیون و … روش هایی هستند که هیچ منطق علمی ندارند و صرفا ساخته ذهن برخی از تعمیرکاران لوارم الکترونیکی هستند. بنابراین لطفا فریب تبلیغات اینترنتی را نخورید و با پرداخت به چنین چیزهایی هزینه و وقت خود را تلف نکنید. برخی دیگر نیز با این روش ها یک دستگاه فلزیاب کاملا ساده و سزح پایین می سازند و  قصد اجاره فلزیاب به دیگران را دارند  که باید مراقب چنین افرادی نیز بود. گزینه هایی مثل خرید  طلایاب دست دوم هم که قیمت پایینی دارند می تواند انتخاب مناسبی باشند ولی به نکات قبل از خرید توجه داشته باشید.

 

سخن پایانی

چه یک اپراتور کارکشته باشید چه تازه کار، ساختن فلزیاب برای خودتون بسیار هیجان انگیز هست. دوستان عزیر توجه کنید این فلزیابی که ساختید با یه سری وسایل ساده و دم دستی بود و نباید انتظار داشته باشید مثل دستگاه های فلزیاب یا طلایاب رده بالا کارایی داشته باشه ولی خب در نوع خودش یه کار جالب و سرگرم کننده اس و میتونه بهتون در پیدا کردن یه سری وسایل فلزی گمشده ی خود مثل سنجاق ، سکه، انگشتر کمک کنه.

اگه تونستید هر کدوم از روش های بالارو عملیاتی کنید و چیزی بسازید برامون کامنت بزارید 

موفق باشید

فلزیاب برای گوشی

برای دانلود نرم افزارهای فلزیاب برای گوشی اندرویدی خود به لینک زیر مراجعه کنید

فلزیاب گوشی
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 280 میانگین: 3.9]

5 دیدگاه

 1. سلام
  کاربرد اون ماشین حساب دقیقا چیه؟

 2. سلام استاد بلوچستان مزاحم شما شدم همین وسایل فلزیاب دست ساز وسایل واس من بفرست چقدر همین لیست این بنوس چه جوری درست میشه بنوس توی همین لست بورد درست کن واس کامل کن

  • درود…کار شرکت فقط فروش دستگاه هست بزرگوار
   برای مشاوره و خرید با شماره زیر تماس بگیرید
   شماره تماس: 09124732708

 3. مکان از من دستگاه از شما

 4. با درود خدمت شما لطفا یه برد الکترونیکی قوی تر رو معرفی بکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

طلایاب گنج یاب فلز یاب