فلزیاب آلفا دتکتورز / مطالب فلزیابی / فلزیاب دیجی کالا-هرچقدر پول بدی آش میخوری!
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

فلزیاب دیجی کالا-هرچقدر پول بدی آش میخوری!

واقعیت فلزیاب دیجی کالا چیست؟

وقتی کلمه فلزیاب یا گنج یاب را می شنویم ناخودآگاه ذهنمان سراغ دستگاهی می رود که می تواند در اعماق زمین طلا و جواهر و سایر فلزات باارزش را شناسایی کند!
ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر گردی گردو نیست!!!
فلزیاب دیجی کالا یکی از این موارد است که به تازگی مورد توجه کاربران قرار گرفته است! با ما همراه باشید

 

فلزیاب دیجی کالا

 

امروزه شرکت های زیادی در سراسر جهان دست به طراحی و ساخت انواع مختلف دستگاه های فلزیاب و طلایاب زده اند و سیتستم های بسیار پیشرفته در مدل ها و قابلیت های مختلف روانه باز کرده اند.
در این فلزیاب ها از جدیدتربن و به روزترین تراشه ها و میکروکنترلرهای الکترونیکی استفاده شده است و معمولا زمان و هزینه ی زیادی صرف ساخت آنها می شود.
این دستگاه ها می توانند تا اعماق زمین نفوذ کرده و بسته به سیتسم کاری خود انواع فلزات با ارزش و بی ارزش را شناسایی کنند و بصورت هشدار صوتی و یا تصویری نمایش دهند.
اما در این میان هستند مدل هایی که صرفا برای تفریح و گذراندن وقت بوسیله شرکت های متفرقه ساخته شده و نباید انتظاری بیشتر از جنبه سرگرمی از آن ها داشت!
کیت های فلزیاب و گنج یا بی که در بهترین حالت حساسیت 10 سانتی متری به فلزات از خود نشان می دهند و شبیه برنامه های فلزیاب گوشی های هوشمند عمل می کنند.
در واقع سازندگان این کیت ها با استفاده از دانش کم خریداران و با بزرگنمایی زیاد، کاربر را مجاب به خرید می کنند

 

فلزیاب دیجی کالا

 

حال این سوال پیش می آید که کدام یک از دستگاه ها را باید خریداری کنیم؟

اولین فاکتوری که در خرید یک وسیله یا هر چیز دیگری بررسی می کنیم، معمولا فاکتور قیمت است.
قانون اول در تولید یک وسیله قانون عرضه و تقاضا است و زمانی قیمت یک محصول کاهش پیدا می کند که تقاضا برای خرید آن کم باشد و آن محصول در تیراژ بالا تولید شود
با توجه به اینکه تولید دستگاه ها و کیت های فلزیاب اصلی در سراسر دنیا به صورت محدود انجام می شود و هیچ دستگاه فلزیابی بصورت انبوده تولید نمی شود( گاهی فروش سالانه برخی از شرکت های تولید کننده فلزیاب در جهان به 5000 عدد هم نمی رسد)، قیمت این دستگاه ها معمولا بالاست و قابل مقایسه با سایر لوازم الکترونیکی که به بصورت انبوه تولید می شوند نیست و نمی توان انتظار کاهش قیمت محسوسی را در این زمینه داشت.
همچنین مسئله بعدی در مورد قطعات مصرفی در دستگاه های فلزیاب و گنج یاب است که با سایر لوازم خانگی و الکترونیکی قابل مقایسه نیست و دلیل آن هم واضح است چون این دستگاه ها معمولا از نظر تکنولوژی سطح بالایی دارند.
قطعاتی که در این دستگاه ها استفاده می شوند اغلب ویژگی های خاص و پیشرفته ای دارند که توسط شرکت های انگشت شماری برای مصارف نظامی مانند ساخت پهپادها و … استفاده می شوند و به این علت قیمت تمام شده این دستگاه ها نیز افزایش پیدا می کند.
البته ناگفته نماند که در قیمت دستگاه های فلزیاب و طلایاب فاکتور های دیگری نیز موثر هستند از جمله قدرت عمق زنی، دقت کاوش، حذف ذرات، قابلیت تفکیک و اسکن و …

 

 

گنج یاب دیجی کالا

چرا قیمت فلزیاب دیجی کم است؟

قیمت فلزیاب دیجی کالا بسیار نا چیز است. در مورد فلزیاب ها و کیت های ارزان قیمت، معمولا افراد آماتور با گشت و گذار در اینترنت در مورد فلزیاب، به کیت ها و مدارات فلزیاب از پیش ساخته شده ای می رسند که در فروشگاه هایی همانند دیجی کالا به فروش گذاشته شده اند.
این افراد چون دانش و اطلاعات کافی در زمینه دستگاه های فلزیاب و گنج یاب و توانایی های آن ندارند دست به خرید کیت فلزیاب دیجی کالا می زنند.
این کیت ها همانطور که از قیمت بسیار ناچیز آنها بر می آید فقط و فقط برای سرگرمی و تفریح نوجوانان ساخته شده اند و انتظار بیشتر داشتن از آن ها کاملا اشتباه هست!
اگر شماتیک یکی از بهترین این کیت ها را بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که طراح آن هدفش پیدا کردن و کشف فلزات نبوده و تنها سود آوری و درآمدزایی برایش اهمیت داشته است.
با تست و بررسی عملی این مدارات نیز متوجه خواهیم شد که قادر به شناسایی نهایتا 2 تا 10 سانتی متری هستند و صرفا جنبه تفریحی برای کودکان و نوجوانان از طریق پنهان کردن یک فلز زیر فرش و پیدا کردن آن دارد و هیچ گونه کاربردی برای کشف فلزات زیر خاک نخواهد داشت.
جای تعجب بسیاری هست که برخی از سایت ها این مدارات را به اسم طلایاب و گنج یاب و فلزیاب بفروش می رسانند و باعث تلف شدن وقت و هزینه کاربران خود می شوند!

 

 

طلایاب دیجی کالا

 

 

در واقع دستگاه گنج یاب به دستگاهی گفته می شود که علاوه بر توانایی شناسایی و آشکار سازی فلزات زیر خاک، توانایی تفکیک فلزات به دو گروه با ارزش و بی ارزش را نیز دارد.

خوب است که با سه مورد از معروف ترین سیستم های تفکیک دستگاه های فلزیاب و طلایاب آشنا شویم:

 

      تفکیک آهن و غیر آهن :

این نوع تفکیک بیش از 30 سال است که در دستگاه های پالسی و VLF وجود دارد و اولین بار توسط شرکت فیشر آمریکا ابداع شد. در این نوع تفکیک دستگاه طلایاب قادر است آهن را از بقیه فلزات جدا کند و قادر نیست که فلزاتی غیر مغناطیسی را از هم جدا کند و همانطور که از اسم این تفکیک پیداست فلزات غیر آهنی شامل تمامی فلزات به غیر از آهن می شود .

      تفکیک با ارزش و بی ارزش :

در این نوع تفکیک فلزاتی همچون طلا،نقره،مس،استیل وآلومینیوم جز گروه فلزات با ارزش و فلزاتی همچون آهن و چدن و مفرغ و برنز و گالوانیزه جزو گروه فلزات بی ارزش قرار می گیرند این نوع تفکیک از سال 2002 اختراع شده است و هم اکنون نیز 90% دستگاه ها این نوع تفکیک را دارند

      تفکیک JUST GOLD :

تفکیک Just Gold فلزیاب روش جدیدی است که از 2 سال پیش در بعضی از دستگاه های پیشرفته گنج یاب به کار رفته است در این نوع تفکیک، دستگاه فلزیاب فقط فلز طلا را به عنوان با ارزش شناسایی می کند و فلزاتی همچون مس، آلومینیوم، برنز و آهن و …. را به عنوان فلزات بی ارزش تشخیص می دهد

کیت ها و مداراتی که که در واقع با قیمت های بسیار پایین بفروش می رسند به هیچ عنوان چنیین تکنولوژی هایی را در خود ندارند و فقط حساسیت چند سانتی متری به فلز بیرون از خاک دارند.

 

 

بخریم یا نخریم؟

بنابراین نتیجه می گیریم که کیت های فلزیاب گوناگونی که در سطح اینترنت و در فروشگاه هایی (فلزیاب دیجی کالا) که هیچ گونه تخصصی در این زمنیه ندارند فروخته می شوند، به هیچ عنوان توان عملیاتی جهت شناسایی فلزات زیر خاک را ندارند و فقط برای تفریح و سرگرمی ساخته شده اند و در آخر هم یادآور می شویم که نه تنها این کیت ها و مدارات ابتدایی بلکه بسیاری از دستگاه های ارزان قیمتی که با عناوین پر زرق و برق فلزیاب و گنج یاب بفروش می رسند، به هیچ عنوان نمی توانند شما را در پیدا کردن فلزات کمک کنند و بیشتر جنبه سرگرمی برایتان خواهند داشت.

ضرب المثل قدیمی ” هرچقدر پول بدی آش میخوری ” بی دلیل نیست و شما به همان میزان که پول پرداخت می کنید می توانید از یک وسیله انتظار داشته باشید.

موفق و پیروز باشید

فلزیاب دیجی کالا-هرچقدر پول بدی آش میخوری!

امتیاز

وقتی کلمه فلزیاب یا گنج یاب را می شنویم ناخودآگاه ذهنمان سراغ دستگاهی می رود که می تواند در اعماق زمین طلا و جواهر و سایر فلزات باارزش را شناسایی کند! ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر گردی گردو نیست!!! با ما همراه باشید

ابر دستگاه فلزیاب Alpha SX9000 PRO شاهکار جدید میدان
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 22 میانگین: 4.1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهار =

طلایاب گنج یاب فلز یاب