فلزیاب آلفا دتکتورز / دفترچه راهنمای فلزیاب / دانلود رایگان دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

دانلود رایگان دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500

دانلود رایگان دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500

 

در این مطلب دفترچه راهنمای فارسی طلایاب و گنج یاب Minelab GPX 4500 را برای دانلود رایگان قرار داده ایم .این دفترچه راهنما کاملترین مرجع آموزش این دستگاه فلزیاب قدرتمند به زبان فارسی می باشد که به دست تیم فنی شرکت آلفا الکترونیک تدوین و گردآوری شده است.

 

دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500

 

قسمتی از متن دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500 را با هم مرور کنیم:

فلزیاب های سری GPX از تکنولوژی پیشرفته (Dual voltage Technology(DVT بهره می گیرند که دستاورد خود شرکت Mine lab می باشد. این تکنولوژی با تنظیم بهینه فرایند ” بالانس زمین ” حداکثر حساسیت و عمق کاوش دستگاه را در اختیار کاربر قرار می دهد.

دستگاه GPX4500 دارای 6 گزینه ی کنترلی می باشد که همگی از تکنولوژی پیشرفته SETA برخوردارند که با تنظیم بهینه پارامترهای کاوش و خنثی سازی نویزهای دینامیکی، کارایی و دقت عمل دستگاه را افزایش داده و حساسیت دستگاه به نویزهای محیطی را کاهش می دهد و نیز ضریب امنیت و اطمینان داده های حاصل را در منطقه ای با خواص مغناطیسی قوی خاک افزایش می بخشد. تکنولوژی SETA مخفف کلمات Smart Electronic Timing Alignment است که به معنی ” تنظیمات هوشمند الکترونیکی ” است و در واقع با اعمال فیلترهای مناسب، نوسانات سیگنال دریافتی دستگاه را از نظر زمانی تا حد امکان کاهش داده و با حذف نویز های مکانیکی سبب پایداری نسبی در سیگنال می گردد.

 

دانلود رایگان دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500

دستگاه طلایاب GPX4500 دارای 6 حالت کاوش از قبل برنامه ریزی شده می باشد . پارامترهای مربوط به هر کدام از این حالات کاوش را می توان به کمک گزینه های مربوطه متناسب با شرایط کاوش تنظیم نمود. در صورت تنظیم بهینه حالت کاوش، هر دو دستگاه قادر به یافتن فلزات در حجم و اندازه متفاوت و در اعماق متفاوتی از زمین، در انواع خاک و شرایط محیطی با دقت عمل بالا خواهند بود .

عملکرد گزینه ها:

 گزینه ی Rx Gain:
این گزینه جهت تنظیم حساسیت کلی دستگاه می باشد. در زمین هایی که بافت خاک سست و نامتراکم می باشد، این گزینه را در تراز بالاتری تنظیم نمایید و متقابلاً در زمین هایی که بافت خاک سخت و متراکم می باشد، این گزینه رادر تراز پایین تری تنظیم نمایید و میزان آن را کاهش دهید.

برنامه و تنظیمات (Timings):
فلزیاب 4500 GPX دارای برنامه زمان بندی جدیدی می باشند که کارایی و دقت عمل دستگاه را افزایش می دهند .

گزینه های ” بالانس زمین” :

  •        1) طبیعی (Normal ):که گزینه ارجح جهت بیشتر انواع خاک ها است
  •        2)ویژه (specific) : جهت کاربری در زمین های بسیار گرم و بالاخص با کویل های Monoloop می باشد .
  •        3) خاموش(GB off): جهت خاموش نمودن مدار بالانس زمین است. این امر جهت حصول حداکثر عمق کاوش در زمین های سست و نامتراکم (از نظر بافت خاک    )مناسب است .
 گزینه ی Response:
این گزینه دستگاه به شما امکان معکوس نمودن سیگنال هدف را می دهد بدین معنی که سیگنال دریافتی از اهداف همانند سیگنال دریافتی از اهداف سطحی ( با نوسانات متوالی فرکانسی)به گوش می رسند.

 گزینه ی Motion:
سرعت جاروب زمین توسط کویل دستگاه در حین کاوش، برزمان واکنش دستگاه نسبت به اهداف و تنظیمات ” بالانس زمین” تاثیر گذار است. انطباق بهینه سرعت پیمایش با کویل شما و تنظیمات این گزینه، سبب کاهش چشمگیر نویز و افزایش عمق آشکارسازی شما با دستگاه می گردد .

Custom Search Mode
به کمک این گزینه دامنه ای از موقعیت های مختلف حالت کاوش از طریق منوی LCD قابل دستیابی قرار می گیرد . یک انتخاب گر نیز برای نام حالت جدید وجود دارد . حالت های مورد نظر خود را برای موقعیت های مختلف ایجاد نموده و آن ها را برای مشاهدات آتی مورد استفاده قرار دهید.

تثبیت کننده سیگنال (stabilizer)
این گزینه تنظیم دقیق سیگنال صوتی خروجی دستگاه را برای کاربر امکان پذیر می سازد. پایداری سیگنال خروجی دستگاه به کاربر در پردازش بهینه دستگاه و تشخیص صحیح سیگنال هدف کمک چشمگیری می کند .

 گزینه ی Target volume:
این گزینه جهت کنترل آمپلی فایر داخلی دستگاه است که بر شدت سیگنال هدف تاثیر می گذارد. این گزینه در هر دو حالت استفاده از هدفون و یا کاربری بلند گوی خود دستگاه فعال است. هم چنین این گزینه جهت کاهش حساسیت سیگنال های زمین کاربرد دارد.

 

 

فایل PDF دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500 را می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

 

دانلود دفترچه راهنما

دانلود رایگان دفترچه راهنمای فارسی فلزیاب Minelab GPX 4500

امتیاز

در این مطلب دفترچه راهنمای فارسی طلایاب و گنج یاب Minelab GPX 4500 را برای دانلود رایگان قرار داده ایم .این دفترچه راهنما کاملترین مرجع آموزش این دستگاه فلزیاب قدرتمند به زبان فارسی می باشد که به دست تیم فنی شرکت آلفا الکترونیک تدوین و گردآوری شده است.

پادکست های پرسش و پاسخ فلزیابی
شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 9 میانگین: 3.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =

طلایاب گنج یاب فلز یاب