فلزیاب آلفا دتکتورز / فلزیاب دستی / فلزیاب پین پوینتر / فلزیاب دستی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ +معرفی 3 مدل
فلزیاب طلایاب گنج یاب Alpha SX9000

فلزیاب دستی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ +معرفی 3 مدل

مقدمه

عملیات فلزیابی یک سرگرمی محبوب و پرهیجان است که به شما امکان می دهد فلزات ارزشمند، سکه ها و سایر دفینه ها را جستجو کنید. ابزار کلیدی مورد استفاده در این کار، دستگاه هایی هستند که به اصطلاح فلزیاب، طلایاب و یا گنج یاب نقطه زن نامیده می شوند. اما این دستگاه ها معمولا قیمت بالایی داشته و همچنین زمان زیادی برای یادگیری نیاز دارند و هر کسی نمی تواند با آنها براحتی کار کند.

در این میان دستگاه هایی داریم تحت عنوان فلزیاب یا طلایاب دستی که در واقع مکمل دستگاه های پرقدرت و البته گران قیمت نقطه زن هستند و به کارآمدتر شدن فرآیند جستجوی شما کمک می کنند. این مقاله به این موضوع می پردازد که فلزیاب یا گنج یاب دستی چیست و چگونه می تواند در کنار دستگاه اصلی به شما کمک تا اهدافتان را سریعتر پیدا کنید. ما همچنین بررسی خواهیم کرد که بهترین طلایاب دستی کوچک و قوی برای فلزیابی کدام مدل ها هستند. پس از خواندن این مقاله، دقیقاً خواهید فهمید که اصطلاح فلزیاب دستی که امروزه پرطرفدار شده است دقیقا چه ماهیتی دارد. پس همراه ما باشید

 

فلزیاب دستی چیست

 

فلزیاب دستی یا Pinpointer چیست؟

فلزیاب پین پوینتر (به انگلیسی: PinPointer) یک دستگاه فلزیاب دستی کوچکِ ارزان قیمت است که برای کمک به مکان یابی هدف مدفون در زمین استفاده می شود. اساساً مانند یک مینی فلزیاب است که می تواند به راحتی در یک دست قرار گیرد و برای مشخص کردن مکان دقیق یک جسم مورد استفاده قرار گیرد. پین پوینتر با ارسال پالس های انرژی به زمین و سپس دریافت آن ها کار می کند. با گوش دادن به صدای تولید شده توسط دستگاه گنج یاب دستی و اندازه‌ گیری شدت آن، می‌توان به تعیین محل قرارگیری یک شی در زیر زمین پی برد. کاوشگران، باستان شناسان یا هرکس دیگری که به دنبال اشیای فلزی کوچک هستند، به دلیل حسایت کار، بدون استفاده از این دستگاه فلزیاب دستی کوچک و قوی کار دشواری پیش رو خواهند داشت. این دستگاه ها همچنین در مناطق خاصی مانند مقبره ها و مکان تاریخی تازه یافت شده، به همراه دستگاه های بزرگتر فلزیاب و طلایاب مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا فرض کنید که شما از یک دستگاه فلزیاب Alpha SX9000 Pro در کنار یک فلزیاب پین پوینتر بصورت ترکیبی استفاده می کنید.

 

فلزیاب دستی چگونه کار می کند؟

اصل القای الکترومغناطیسی

القای الکترومغناطیسی (به انگلیسی: Electromagnetic induction) عبارت است از تولید نیروی محرکه الکتریکی در یک رسانا که در یک میدان مغناطیسی متغیر با زمان قرار دارد. تغییر میدان مغناطیسی می‌تواند در اثر یک جریان متناوب یا حرکت نسبی رسانا و میدان باشد. نیروی محرکه الکتریکیِ تولیدشده در رسانا (مانند یک سیم‌پیچ) در صورت بسته بودن مدار، به برقراری جریان الکتریکی می‌انجامد. این جریان را جریان القایی می‌نامند.

 

فلزیاب دستی چگونه کار می کند؟

 

هنگامی که موج الکترومغناطیسی ساطع شده توسط فلزیاب دستی با فلز برخورد می کند، جریان گردابی در فلز ایجاد می کند، بنابراین استفاده فلزیاب از اصل القای الکترومغناطیسی را تحت تاثیر قرار می دهد. پین پوینتر دستی امواج الکترومغناطیسی را در یک باند فرکانسی مشخص منتشر می کند. اگر فلز وجود داشته باشد، القای الکترومغناطیسی را در میدان الکترومغناطیسی با فرکانس مناسب ایجاد می کند و یک جریان گردابی الکترونیکی کوچکی را در داخل فلز به حرکت در می آورد و در نتیجه قدرت خروجی موج الکترومغناطیسی فلزیاب دستی را تغییر می دهد. این در تغییر جریان ورودی دستگاه منعکس می شود. اگر تغییر جریان توسط دستگاه نظارت شود، می توان فهمید که فلز زیر یا داخل خاک وجود دارد.

البته می توان یک آلارم (هشدار شامل نور و صدا) را به مدار ورودی دستگاه متصل کرد و شرایط را به صورت زیر تنظیم کرد:

زمانی که جریان به طور مداوم و زیاد افزایش یابد، آلارم به صدا در می آید و چراغ قرمز رنگ چشمک می زند. مقدار آستانه را می توان به صورت تجربی تعیین کرد. اصل القای الکترومغناطیسی که اجتناب از آن غیرممکن است، اما حساسیت آن به مقدار اندازه فلزی است که باید تنظیم شود.

فلزیاب های دستی مانند درب های امنیتی فلزیاب عمل می کنند، فقط می توانند اجسام فلزی را تشخیص دهند. هنگامی که فلزیاب دستی فعال شود، میدان مغناطیسی ایجاد می کند. میدان مغناطیسی ایجاد شده یکنواخت نیست. بنابراین، هنگام استفاده از ردیاب دستی، می توان ناحیه مغناطیسی را پیدا کرد و هنگامی که اجسام فلزی از ردیاب امنیتی دستی عبور می کنند، دستگاه زنگ هشدار به صدا در می آورد یا چراغ نشانگر چشمک می زند.

سیستم امنیتی فلزیاب Pinpointer از اصل القای الکترومغناطیسی استفاده می کند که از یک سیم پیچ با جریان متناوب عبوری از آن برای ایجاد یک میدان مغناطیسی سریع متغیر استفاده می کند. این میدان مغناطیسی می تواند باعث ایجاد جریان های گردابی در داخل یک جسم فلزی شود. این می تواند فلز را در زیرخاک، بسته ها، چمدان ها و سایر وسایل حمل شده توسط افراد تشخیص دهد. از طریق اصل سوال بالا کهفلزیاب دستی چگونه کار می کندبود، متوجه شدیم که فلزیاب دستی آسیبی به بدن انسان وارد نمی کند، اما بررسی امنیتی معمول در ورودی مکان های حساس، دستگاه بازرسی اشعه ایکس ممکن است مقدار کمی تشعشع داشته باشد. اما کانال در دو انتهای پرده محافظ سربی اشعه ایکس را جذب می کند، به طوری که کارکنان و مسافران می توانند از تشعشع در امان باشند.

 

 

بهترین فلزیاب دستی برای فلزیابی کدام است؟

پین پوینتر یک دستگاه طلایاب دستی کوچک است که برای مشخص کردن محل دقیق یک شی فلزی مدفون استفاده می شود. برخی از مدل ها دارای حساسیت قابل تنظیم هستند که به شما امکان می دهد جستجوی خود را برای اهداف خاص تنظیم کنید. بهترین گنج یاب های دستی می‌توانند طیف وسیعی از فلزات را شناسایی کنند و در صورت یافتن هدف، بازخورد صوتی و یا بصری ارائه دهند. همچنین دارای تنظیمات ارتعاشی هستند که بدون ایجاد صدای شنیداری به کاربر هشدار می دهند.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین طلایاب یا گنج یاب دستی برای فلزیابی می‌رسد، باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. قبل از خرید فلزیاب دستی باید به وزن، عمر باتری، قابلیت ضد آب و محدوده فرکانس توجه کنید. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا دستگاه دارای ویژگی‌های اضافی مانند چراغ LED و قابلیت تفکیک است یا نه! چراکه می‌تواند به بهبود تجربه جستجوی شما بیشتر کمک کند. در نهایت، مدلی را انتخاب کنید که ویژگی‌های متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌کند و در عین حال با بودجه شما همخوانی دارد. به این ترتیب حداکثر کارایی را از دستگاه خود دریافت خواهید کرد!

 

طلایاب دستی

 

کوچک بودن پیپوینتر دستی آن را برای جستجو در مکان‌های صعب العبور مانند شکاف‌ها یا ترک‌ های دیوار، فضاهای تنگ بین مبلمان خانه، جستجو در کف رود خانه و سایر مکان‌های دشوار که امکان دسترسی وجود ندارد، ایده آل می‌کند. طراحی آن همچنین به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی اقلامی به اندازه سکه را بدون نیاز به کندن مقدار زیادی خاک یا شن پیدا کنند. دستگاه Pinpointer یا فلزیاب دستی با ساختار کوچک و بدنه ضد آب خود برای استفاده در خارج از منزل مانند سواحل یا حاشیه رودخانه ها برای جستجوی سکه های گم شده، جواهرات و غیره بسیار مناسب است.

 

انواع فلزیاب دستی کوچک

دستگاه های فلزیاب دستی معمولا اندازه کوچک و وزنی کمی هم دارند و از طرف دیگر پیچیدگی های دستگاه فلزیاب پیشرفته را ندارند. آنها اغلب همراه با فلزیاب های بزرگتر و قدرتمندتر استفاده می شوند که فقط می توانند وجود اجسام فلزی را تشخیص دهند اما نمی توانند مکان دقیق آنها را مشخص کنند. دستگاه Pinpointer به ​​کاربران این امکان را می دهد که به سرعت سکه ها، جواهرات، دفینه ها یا موارد دیگر را بدون آسیب رساندن به اطراف یا حفر سوراخ های بزرگ، مکان یابی و بازیابی کنند.

دو نوع دستگاه طلایاب دستی در بازار موجود است که عبارتند از آنالوگ و دیجیتال. نشانگرهای آنالوگ از سیگنال شنیداری استفاده می‌کنند که با نزدیک‌تر شدن به هدف، حجم صدای آن افزایش می‌یابد. در حالی که مدل‌های دیجیتال از یک نمایشگر برای نشان دادن میزان نزدیک شدن شما به هدف استفاده می‌کنند. هر دو نوع با امواج الکترومغناطیسی که به داخل زمین نفوذ می‌کنند، عمل می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا اهداف کوچک را در عمق های چند سانتی متری با دقت بالا شناسایی کنند. مدل‌های دیجیتال به دلیلی اینکه می توانید در لحظه اعداد روی صفحه نمایش را بخوانید و فاصله از هدف را تحت کنترل داشته باشید، معمولا دقت بیشتری دارند . با این حال، آنها برای کار کردن به باتری نیاز دارند و ممکن است همیشه برای برخی کاربردها مانند کاوش در ساحل و یا زیر آب به اندازه کافی حساس نباشند.

 

 

 

مزایا و معایب

همانطور که گفتیم پین پوینتر ها نوعی فلزیاب هستند که برای مکان یابی سکه ها، جواهرات و سایر اشیاء پنهان استفاده می شوند. آنها را می توان همراه با فلزیاب های بزرگتر یا به تنهایی استفاده کرد. آنها معمولاً هنگامی که به یک شی هدف نزدیک می شوند یک سیگنال صوتی منتشر می کنند و اطلاعات دقیق تری در مورد مکان آن به کاربر ارائه می دهند. اگر بخواهیم در مورد مزایای طلایاب دستی بحث کنیم می توانیم به این نکته اشاره کنیم که برای تعیین دقیق محل قرارگیری اقلام دفن شده بدون نیاز به کندن مناطق وسیعی از خاک عالی هستند. آنها همچنین نسبت به فلزیاب های استاندارد، قدرت نفوذ کمتری دارند و کمتر به محیط اطراف آسیب می رسانند یا یافته های ظریفی مانند سکه ها را خراش می دهند. از مزایای دیگر می توان به سبک بودن، کوچک بودن، ضد آب بودن (در بعضی مدل ها) و ارزان بودن آن ها اشاره کرد. کوچ بودن این دستگاه ها باعث می شود که براحتی در هر زمان و مکانی بتوانید از آن استفاده کنید بدون اینکه کسی متوجه شود

معایب: دوستان توجه داشته باشید که این دستگاه های فلزیاب دستی کوچک در حد خودشان به شمار در یافتن هدف کمک می کنند و در واقع می توان گفت که بیشتر جنبه ی تفریحی و سرگرمی دارند. اگر شما این مدل ها در کنار یک دستگاه پرقدرت دیگر استفاده کنید کاربرد بیشتری دارد تا استفاده بصورت تکی! به اینصورت که ابتدا با دستگاه فلزیاب نقطه زن هدف را شناسایی کرده و سپس با دستگاه پین پوینتر به بررسی دقیق موقعیت هدف می پردازید.

حتما تا بحال سنجاق، سکه یا یک تکه طلای کوچک مثل انگشتر را در خانه، چمن، باغ و یا ساحل گم کرده اید که در این نوع موارد این طلایاب های دستی کمک بسیاری زیادی خواهند کرد.

 

فلزیاب دستی

 

نکات تعمیر و نگهداری

سنسور گنج یاب های دستی پین پوینتر با آنتن و حسگرهایی طراحی شده است که به آن کمک می کند تا اشیاء کوچک مانند سکه ها، جواهرات و سایر فلزات را با دقت بالا تشخیص دهد. برای استفاده حداکثری و بهینه از فلزیاب پین پوینتر خود، مهم است که به طور منظم بررسی و سرویس شود.

چند نکته: ابتدا مطمئن شوید که هر بار که از دستگاه خود استفاده می کنید، باتری آن فول شارژ باشد تا عملکرد دستگاه کارآمد باشد. علاوه بر این، با پاک کردن هرگونه کثیفی یا گرد و غباری که روی نوک پروب یا دسته آن جمع شده است، تمیز نگه دارید. در نهایت، همه اتصالات را به طور منظم بررسی کنید و اگر کابل‌ها به مرور زمان فرسوده یا آسیب دیده اند، آن‌ها را تعویض کنید. پیروی از این مراحل ساده می تواند به افزایش طول عمر فلزیاب دستی دقیق شما کمک کند و هنگام جستجو نتایج بهتری به شما ارائه بدهد!

 

نحوه استفاده از فلزیاب دستی

 

نحوه استفاده از فلزیاب دستی Pinpointer

استفاده از فلزیاب پین پوینتر فرآیندی نسبتاً ساده است. در اینجا نحوه شروع به کار آمده است:

دستگاه را روشن کنید: اولین قدم این است که فلزیاب دستی خود را روشن کنید. اکثر مدل ها دارای دکمه پاور هستند که در کنار یا بالای دستگاه قرار دارد.

حساسیت را انتخاب کنید : تنظیم حساسیت در دستگاه دستی شما تعیین می کند که دستگاه چقدر نسبت به تشخیص اجسام فلزی حساس باشد. تنظیم حساسیت بالاتر به این معنی است که دستگاه اجسام فلزی کوچکتر را تشخیص می دهد، اما همچنین ممکن است تداخل بیشتری را از زمین دریافت کند. بهتر است که با تنظیمات حساسیت کمتر شروع کنید و در صورت نیاز آن را افزایش دهید.

شروع به جاروب کردن: دستگاه را در دست بگیرید و شروع به جارو کردن آن روی زمین با حرکت رفت و برگشتی کنید. دستگاه را نزدیک زمین نگه دارید و به آرامی حرکت کنید. در حین جارو زدن، دستگاه هنگامی که یک جسم فلزی را تشخیص می دهد، صدا یا لرزش منتشر می کند.

ناحیه جستجو را محدود کنید : با نزدیک‌ تر شدن به جسم فلزی، صدا یا لرزش قوی‌تر می‌شود. با استفاده از نوک دستگاه برای مشخص کردن محل دقیق جسم فلزی اقدام کنید.

حفاری : هنگامی که جسم فلزی را پیدا کردید، برای بیرون آوردن آن باید حفاری کنید. استفاده از بیل باغچه یا ابزار های دیگر برای حفاری دقیق منطقه بسیار مهم است.

این نوع دستگاه ها عمدتا در کارخانه های تولید لوازم ضد سرقت، گیت های امنیتی، گنج یابی، حفره و تشخیص آب استفاده می شوند. در مقایسه با فلزیاب گیت امنیتی، فلزیاب دستی دقیق تر است.

گنج یاب دستی

 

نکاتی برای استفاده از فلزیاب Pinpointer

اکنون که اصول اولیه نحوه استفاده از فلزیاب دقیق را می دانید، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از دستگاه خود ببرید:

استفاده از هدفون: استفاده از هدفون با فلزیاب Pinpointer می تواند به شما کمک کند صداها را واضح تر بشنوید، به خصوص در محیط های پر سر و صدا. این کار همچنین می تواند از ایجاد مزاحمت برای دیگران در مناطق آرام جلوگیری کند.

تمرین بیشتر عملکرد بهتر: مانند هر مهارت جدید، استفاده از فلزیاب Pinpointer نیاز به تمرین دارد. مدتی را صرف تمرین در مناطق و شرایط مختلف کنید تا به نحوه عملکرد دستگاه خود پی ببرید.

دستگاه خود را تمیز نگه دارید: کثیفی و زباله می تواند در عملکرد دستگاه شما اختلال ایجاد کند. حتما آن را به طور مرتب با یک پارچه نرم و خشک تمیز کنید.

برنامه داشته باشید: مناطقی را که در آن جستجو کرده اید و اشیایی را که پیدا کرده اید به خاطر بسپارید. این کار به شما کمک می کند تا از جست و جوی دوبار در همان منطقه اجتناب کنید و پیشرفت کنید و البته همیشه قبل از کاوش املاک خصوصی اجازه بگیرید و حتماً سوراخ هایی را که حفر می کنید، پر کنید.

استفاده از فلزیاب دستی دقیق می تواند ماجراجویی های فلزیاب شما را کارآمدتر و لذت بخش تر کند. با پیروی از این نکات و تکنیک ها، می توانید یاد بگیرید که چگونه از دستگاه خود به طور موثر استفاده کنید و از کاوش خود در خارج از منزل لذت ببرید

 

 

اجراء فلزیاب دستی

 

 

بهترین فلزیاب دستی برای خرید کدام است؟

انتخاب فلزیاب ارزان و قوی پین پوینتر مناسب می تواند برای مبتدیان کار دشواری باشد. با وجود گزینه‌های مختلف در بازار، تشخیص اینکه کدام یک برای نیازها و بودجه شما مناسب‌ تر است، دشوار است. به همین دلیل ما این راهنما را گردآوری کرده ایم تا به شما کمک کنیم بهترین فلزیاب دستی ارزان را برای نیازهای خود پیدا کنید.

الان که شما اینجا هستید احتمالا مدل هایی از فلزیاب دستی دیجی کالا و هم چنین کیت فلزیاب دیجی کالا را در اینترنت مشاهده کرده اید که اکثرا قیمت های پایینی دارند. همین جا باید بگوییم که هیچ کدام از این مدل های فلزیاب محسوب نمی شوند و صرفا برای تفریح هستند و به دسته بندی فلزیاب های Pinpointer تعلق نمی گیرند.

 

فلزیاب دستی دیجی کالا

 

کیت های فلزیاب هم که تکلیفشان مشخص است .این کیت ها یا مدارات فلزیاب به تنهایی کاربرد ندارند و حتما باید یک نفر متخصص با دانش فنی بالا از این کیت ها  بعنوان بخشی از مدار یک فلزیاب استفاده کند تا بتوان نام فلزیاب بر آن گذاشت که البته تجربه ای که از کیت ها داشته ایم نا امید کننده بوده است.

در تکمیل این بخش قبلا مقاله ای نوشته شده است که می توانید در مقاله فلزیاب دیجی کالا مطالعه کنید.

 

 

 

معرفی 3 مدل برتر

در اینجا ما می خواهیم 3 مدل از بهترین مدل های فلزیاب دستی یا همان پین پوینتر را معرفی کنیم:

 

Nokta Pointer

 

1- Nokta Pointer

Nokta Pointer یکی از ساخته های شرکت پر آوازه نوکتا (Nokta) ترکیه است که در چند سال اخیر بسیار محبوب بوده است و به سبب ویژگی های خوب خود، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

ویژگی های دستگاه پین پوینتر Nokta Pointer :

 •       کیفیت ساخت بالا
 •       ضد آب تا عمق 1 متر
 •       10 سطح حساسیت
 •       دارای حالت های هشدار لرزش، صدا و چراغ های چشمک زن
 •       روکش پروب قابل تعویض
 •       کاربری آسان
 •       چراغ LED
 •       قیمت: 100 دلار
Garrett Pro-Pointer AT

2- Garrett Pro-Pointer AT

شرکت گرت (Garrett) آمریکا یک محصول درجه یک را در دسته بندی دستگاه های دستی کوچک تولید کرده است که ویژگی های بسیار وسوسه کننده ای دارد و بسیار محبوب است.

 •       نوک تشخیص 360 درجه با عملکرد دقیق
 •       چراغ LED
 •       طراحی ضد آب برای کاوش در زیر آب
 •       ساخته شده از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها
 •       کاربری آسان
 •       سازگاری با انواع خاک در کوتاه ترین زمان
 •       سه سطح حساسیت کم، متوسط ​​یا بالا
 •       بالانس خودکار زمین
 •       دارای حالت های هشدار لرزش، صدا و چراغ های چشمک زن
 •       قیمت: 140 دلار
Smart Pinpointer

3- Smart Pinpointer

یکی از گزینه های موجود در داخل بازار ایران دستگاه Smart Pinpointer که با وجود شباهت های بسیار زیاد با دو مدل قبلی، نسبت به آن ها قیمت کمتری دارد. این مدل نیز فروش خوبی تا بحال در ایران داشته است.

ویژگی های دستگاه پین پوینتر Smart Pinpointer :

 •       شناسایی فلزات آهنی و غیر آهنی
 •       بالانس هوشمند و اتوماتیک
 •       قابلیت حذف املاح وشناسایی فلزات از رگه های فلزات و سنگ های معدنی
 •       قابلیت کارکرد 360 درجه برای سهولت در بررسی خاک
 •       آشکارسازی فلزات بصورت صوتی و لرزشی
 •       قابلیت شناسایی اهداف در داخل آب
 •       قیمت: 4.5 میلیون تومان
برای مشخصات کامل این مدل به مطلب دستگاه Smart Pinpointer مراجعه کنید

 

 

فلزیاب های امنیتی

نوع دیگری از فلزیاب های دستی یا پرتابل وجود داردند که بیشتر در مکان های امنیتی و گیت های ورودی بیمارستان ها، مدرسه ها، اداره جات خاص، فرودگاه ها، قطارها، زندان ها و …. استفاده می شوند. این نوع فلزیاب های امنتی محور که اکثرا تولید شرکت گرت هستند توانایی خوبی در شناسایی فلزاتی مانند طلا، چاقو، اسلحه، تیغ و البته فلزات ریز جاسازی شده (حتی در فویل) در نامه ها و بسته های پستی و … دارند.

یکی از معروف ترین این مدل ها فلزیاب Super Scanner® V Hand نام دارد که در ابتدا برای استفاده در بازی های المپیک در سال 1984 طراحی شد. این مدل شناخته شده ترین فلزیاب دستی امنیتی در جهان است. سادگی در استفاده و کارایی خوب آن را به انتخاب شماره یک برای سازمان های دولتی ایالات متحده تبدیل کرده است.

 

فلزیاب های امنیتی

 

 

ویژگی های سوپر اسکنر Garrett فلزیاب گیت بازررسی

 •       حساسیت بسایر بالا در شناسایی فلزات
 •       سطح اسکن بزرگ 8 اینچی برای اسکن سریع و کامل
 •       قاب ABS مستحکم و ضد ضربه با محفظه سیم پیچ تقویت شده
 •       تنظیمات حساسیت خودکار
فلزیاب گیت بازررسی

قیمت طلایاب دستی

همانطور که در نمونه های بالا هم مشاهده کردید این فلزیاب های دستی کوچک چون تکنولوژی آنچنان بالایی ندارند قیمت های به نسبت پایینی هم دارند. قیمت فلزیاب دستی بسته به برند و امکانات آن بین 40 تا 200 دلار هست. دستگاه پین پوینتر Smart Pinpointer هم همانطور که دیدید در تاریخ ثبت این مقاله، قیمتی معادل 4.5 میلیون تومان در داخل ایران را دارد. برای خرید فلزیاب دستی می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. برخی افراد این دستگاه های فلزیاب دستی یا جیبی را اجاره هم می دهند که می توانید در صفحه اجاره فلزیاب شرایط خرید آن را بررسی کنید و یا حتی اگر قصد خرید دستگاه دست دوم را دارید به نکاتی مهمی که در صفحه طلایاب دست دوم اشاره کرده ایم مراجعه کنید.

 

ساخت گنج یاب دستی

تا اینجا که با این دستگاه ها آشنا شده اید حتما به این فکر افتاده اید که چگونه می شود یک نمونه طلایاب دستی در خانه ساخت؟ ولی ….

درست هست که این دستگاه ها مدارات عجیب و غریب و پیشرفته ای ندارند ولی اگر هر کسی می توانست دستگاه فلزیاب دستی بسازد پس شرکت های بزرگ چرا این همه هزینه برای تحقیق و توسعه این دستگاه ها می کنند؟

بله هر چیزی اگر قرار باشد درست کار بکند، متخصص خاص خود را می طلبد و ساخت طلایاب دستی دانش و مهارت لازم دارد!

ولی اگر همچنان فکر می کنید می توانید دستگاه بسازید قبلا مقاله ای در این مورد آماده کرده ایم که می توانید بصورت در مقاله ساخت فلزیاب مشاهده کنید

 

موفق و پایدار باشید

شما هم امتیاز بدید (از راست به چپ)
[کل: 8 میانگین: 4.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

طلایاب گنج یاب فلز یاب